Wiadomości z Żor

Poznaliśmy mistrzów Żor w pływaniu!

  • Dodano: 2017-02-15 07:45, aktualizacja: 2017-02-14 12:32

W parku wodnym Aquarion rozegrane zostały  XVIII Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu, w których wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z naszego miasta. Organizatorami zawodów byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz ze Szkolnym Związkiem Sportowym i klubem pływackim UKS Salmo Żory.

Podczas VIII Międzyszkolnych Mistrzostw Żor w Pływaniu zanotowano rekordową frekwencję, a w kilkunastu konkurencjach wystartowało w sumie około 350 uczniów. Zwycięzcy konkurencji indywidualnych otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Pucharami nagrodzono także najlepsze szkoły. W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się  Szkoła Podstawowa nr 17. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 13. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki zawodów.

25m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2010

  • I miejsce - Robert Zimończyk - SP 9 - 40,37
  • II miejsce - Adam Czaja - SP 8 - 45,10 -

25m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2010

  • I miejsce - Olga Dąbek - SP-3 - 30,38
  • II miejsce - Alicja Kowal - SP 11 - 38,63
  • III miejsce - Hanna Tetla - SP 7 - 40,06

25m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2009

  • I miejsce - Bartosz Granieczny - Żorek - 22,44
  • II miejsce - Filip Żyguła - SP 13 - 25,63
  • III miejsce - Krzysztof Okupiński - SP 3 - 26,06

25m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2009

  • I miejsce ex aequo - Oliwia Rusin - SP 5 - 22,15; - Emilia Grzenia - SP 9 - 22,15
  • III miejsce - Wiktoria Wyszogrodzka - Żorek - 23,57

25m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2008

  • I miejsce - Igor Pergół - SP 16 - 17,22
  • II miejsce - Cezary Pustelnik - SP 3 - 20,28
  • III miejsce - Filip Kozłowski - NSMS - 20,59

25m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2008

  • I miejsce - Wiktoria Pokrywińska - SP 3 - 19,63
  • II miejsce - Urszula Śliwka - SP 13 - 20,50
  • III miejsce - Julia Mieszczok - SP 9 - 22,47

50m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2007

  • I miejsce - Igor Omelanowicz - NSMS - 38,37
  • II miejsce - Karol Ryszkiel - SP 3 - 43,10
  • III miejsce - Konrad Rogala - NSMS - 43,97

50m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2007

  • I miejsce - Zuzanna Okoń - SP 13 - 42,75
  • II miejsce - Hanna Mikula - NSMS - 44,13
  • III miejsce - Jasmina Winiarska - SP 17 - 44,19

50m stylem grzbietowym chłopców – rocznik 2007

  • I miejsce - Karol Kuczera - SP 9 - 58,40
  • II miejsce - Wiktor Woryna - SP 3 - 59,32
  • III miejsce - Krzysztof Guzik - SP 16 - 1:02,66

50m stylem grzbietowym dziewcząt – rocznik 2007

  • I miejsce - Liwia Sobczak - SP 13 - 58,97
  • II miejsce - Matylda Kubiak - SP 17 - 59,60
  • III miejsce - Alena Staniszewska - SP 17 - 1:02,66

50m stylem klasycznym chłopców – rocznik 2007

  • I miejsce - Bartosz Gałeczka - NSMS - 52,00
  • II miejsce - Mateusz Kotecki - SP 17 - 56,53
  • III miejsce - Kacper Forcik - NSMS - 59,32

50m stylem klasycznym dziewcząt – rocznik 2007

  • I miejsce - Hanna Grzymała - SP 16 - 52,69
  • II miejsce - Katarzyna Dąbrowa - NSMS - 53,00
  • III miejsce - Elżbieta Decner - SP 17 - 1:01,79

50m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2006

  • I miejsce - Bartosz Chochliński - SP 3 - 35,84
  • II miejsce - Szymon Danielczyk - SP 8 - 36,82
  • III miejsce - Patryk Rusin - SP 5 - 37,72

50m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2006

  • I miejsce - Julia Sojka - SP 1 - 38,00
  • II miejsce - Oliwia Widera - SP 17 - 40,13
  • III miejsce - Eliza Woryna - SP 8 - 43,38

50m stylem grzbietowym chłopców – rocznik 2006

  • I miejsce - Grzegorz Hajduk - SP 6 - 43,94
  • II miejsce - Witold Kurianowicz - SP 17 - 49,47
  • III miejsce - Adrian Stefański - SP 17 - 52,44

50m stylem grzbietowym dziewcząt – rocznik 2006

  • I miejsce - Paulia Wielebnowska - SP 17 - 46,34
  • II miejsce - Paulina Bendzelauskas - SP 17 - 49,09
  • III miejsce - Zofia Massalska - SP 3 - 49,78

50m stylem klasycznym chłopców – rocznik 2006

  • I miejsce - Wojciech Michalski - SP 17 - 45,94
  • II miejsce - Wojciech Krenkiewicz - SP 3 - 58,97
  • III miejsce - Michał Kieczka - SP 1 - 1:01,53

50m stylem klasycznym dziewcząt – rocznik 2006

  • I miejsce - Monika Abrahamczyk - SP 17 - 58,88
  • II miejsce - Julia Polok - - SP 13 - 1:00,09
  • III miejsce - Paulina Forcik - SP 8 - 1:00,28

Sztafeta 4 x 50m st. dowolnym chłopców rocznik 2006-2007

  • I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 17 - 3:08,63
  • II miejsce - NSMS - 3:14,84
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 - 3:16,44

Sztafeta 4 x 50m st. dowolnym dziewcząt rocznik 2006-2007

  • I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 17 - 3:02,19
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 13 - 3:22,28
  • III miejsce - NSMS - 3:31,87

50m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2005

  • I miejsce - Kacper Kapusta - SP 8 - 32,19
  • II miejsce - Maksymilian Lorek - SP 17 - 38,37
  • III miejsce - Bartłomiej Kempny - SP 9 - 41,66

50m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2005

  • I miejsce - Amelia Witkiewicz - SP 17 - 34,75
  • II miejsce - Aleksandra Duda - SP 15 - 35,00
  • III miejsce - Elżbieta Płaczek - SP 8 - 36,72

50m stylem grzbietowym chłopców – rocznik 2005

  • I miejsce - Patryk Guziuk - SP 17 - 39,25
  • II miejsce - Oliwier Kostrubiel - SP 17 - 41,31
  • III miejsce - Szymon Farion - SP 15 - 46,79

50m stylem grzbietowym dziewcząt – rocznik 2005

  • I miejsce - Emilia Ryszkiel - SP 3 - 45,47
  • II miejsce - Anna Marek - SP 16 - 50,94
  • III miejsce - Anna Kempińska - SP 11 - 52,47

50m stylem klasycznym chłopców – rocznik 2005

  • I miejsce - Wiktor Żak - - SP 15 - 43,93
  • II miejsce - Rafał Kościelski - SP 17 - 44,28
  • III miejsce - Oskar Zagórski - SP 9 - 50,09

50m stylem klasycznym dziewcząt – rocznik 2005

  • I miejsce - Martyna Laksander - SP 17 - 49,78
  • II miejsce - Martyna Świerczek - SP 5 - 49,90
  • III miejsce - Amelia Franczyk - SP 15 - 52,34

50m stylem motylkowym chłopców – rocznik 2005

  • I miejsce - Bartosz Kańtoch - SP 17 - 39,50
  • II miejsce - Adam Biel - SP 17 - 41,28

50m stylem motylkowym dziewcząt – rocznik 2005

  • I miejsce - Paulina Chochel - SP 17 - 48,10
  • II miejsce - Nadia Korytkowska - SP 8 - 57,74

50m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2004

  • I miejsce - Jakub Hajduk - SP 17 - 33,54
  • II miejsce - Bartłomiej Paleczny - SP 17 - 36,87
  • III miejsce - Karol Lewandowski - SP 6 - 41,84

50m stylem dowolnym dziewcząt – rocznik 2004

  • I miejsce - Weronika Fira - SP 17 - 31,97
  • II miejsce - Zuzanna Grzymała - SP 17 - 34,75
  • III miejsce - Magdalena Jakubska - SP 13 - 41,00

50m stylem grzbietowym chłopców – rocznik 2004

  • I miejsce - Jakub Oleksy - SP 17 - 39,50
  • II miejsce - Kasper Bugla - SP 13 - 46,41
  • III miejsce - Kacper Izbaner - SP 13 - 48,03

50m stylem grzbietowym dziewcząt – rocznik 2004

  • I miejsce - Julia Olma - SP 17 - 35,13
  • II miejsce - Nadia Motyka - SP 17 - 38,16
  • III miejsce - Klaudia Semik - SP 13 - 49,91

50m stylem klasycznym chłopców – rocznik 2004

  • I miejsce - Jakub Śliwka - SP 17 - 35,28 -
  • II miejsce - Davide Rzeszowski - SP 17 - 43,12
  • III miejsce - Marek Głowacz - SP 13 - 53,31

50m stylem klasycznym dziewcząt – rocznik 2004

  • I miejsce - Patrycja Lala - SP 17 - 42,50
  • II miejsce - Lena Kaczan - SP 17 - 43,34
  • III miejsce - Karolina Kreis - SP 5 - 54,62

50m stylem motylkowym chłopców– rocznik 2004

  • I miejsce - Błażej Smyczek - SP 17 - 37,19
  • II miejsce - Daniel Stępiński - SP 17 - 38,25

50m stylem motylkowym dziewcząt – rocznik 2004
I miejsce - Nadia Lala - SP 17 - 35,41
II miejsce - Julia Kostrzewska - SP 17 - 35,88

Sztafeta 4 x 50m st. dowolnym chłopców rocznik 2004-2005

  • I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 17 - 2:18,34
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 6 - 3:04,22 
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8 - 3:26,84

Sztafeta 4 x 50m st. dowolnym dziewcząt rocznik 2004-2005

  • I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 17 - 2:28,97
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8 - 3:09,10
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 13 - 3:32,44

Klasyfikacja drużynowa chłopców szkół podstawowych

  • I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 17 - 454 pkt.
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 - 315 pkt. -
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 13 - 308 pkt. -
  • IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8 - 202 pkt. -
  • V miejsce - Niepubliczna SMS - 154 pkt. -
  • VI miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 11 - 140 pkt. -
  • VII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 9 - 138 pkt -
  • VIII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 6 - 123 pkt. -
  • IX miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 15 - 91 pkt. -
  • X miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 16 - 77 pkt. -
  • XI miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 - 63 pkt. -
  • XII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 5 - 49 pkt. -
  • XIII miejsce - Prywatna Szkoła Podstawowa Żorek - 41 pkt.
  • XIV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 7 - 3 pkt.

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt szkół podstawowych

  • I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 17 - 440 pkt.
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 - 285 pkt.
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 13 - 266 pkt.
  • IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8 - 214 pkt.
  • V miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 11 - 188 pkt.
  • VI miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 5 - 140 pkt.
  • VII miejsce - Niepubliczna SMS - 94 pkt.
  • VIII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 9 - 90 pkt.
  • IX miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 - 87 pkt.
  • X miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 16 - 86 pkt.
  • XI miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 15 - 74 pkt.
  • XII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 7 - 54 pkt
  • XIII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 6 - 46 pkt.
  • XIV miejsce - Prywatna Szkoła Podstawowa Żorek - 42 pkt.

Klasyfikacja generalna szkół podstawowych

  • I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 17 - 894 pkt.
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 - 600 pkt.
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 13 - 574 pkt.
  • IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8 - 416 pkt.
  • V miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 11 - 328 pkt.
  • VI miejsce - Niepubliczna SMS - 248 pkt.
  • VII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 9 - 228 pkt.
  • VIII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 5 - 189 pkt.
  • IX miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 6 - 169 pkt.
  • X miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 15 - 165 pkt.
  • XI miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 16 - 163 pkt.
  • XII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 - 150 pkt.
  • XIII miejsce - Prywatna Szkoła Podstawowa Żorek - 83 pkt.
  • XIV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 7 - 57 pkt.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.