Wiadomości z Żor

Policjant z Żor nagrodzony Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką WOPR

  • Dodano: 2019-07-09 07:30, aktualizacja: 2019-07-08 12:15

Nagrodzony Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką WOPR "Za zasługi", a także medalem z okazji 20-lecia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zdobywca uprawnień w kategorii żeglarz, sternik motorowodny, płetwonurek i instruktor pływania, a jednocześnie noszący z chlubą policyjny mundur. Sierż. sztab. Mariusz Małek z Żor - dzielnicowy, którego pasję można ująć w dwóch słowach - pomagać i chronić.

Obchodzony pod koniec czerwca br. Dzień Ratownika, zbiegający się z 20-leciem WOPR-u był doskonałą okazją do wyróżnienia medalami najbardziej zasłużonych i aktywnych członków organizacji. W szeregu uhonorowanych stanął sierż.sztab. Mariusz Małek – dzielnicowy z Żor, który od 17 lat czynnie wypełnia rotę ślubowania ratownika WOPR.

Od czasu kiedy w 2002 roku związał się z specjalistyczną organizacją ratowniczą, należącą do International Life Saving zdobył uprawnienia żeglarza, sternika motorowodnego, płetwonurka i instruktora pływania. Brał udział w zawodach, w których stawał na podium. a sztuka udzielania pierwszej pomocy stała mu się niezwykle bliska. Ślubował też, "dopóki zdrów będzie i sił mu wystarczy, bez względu na warunki rzetelnie wypełniać obowiązki ratownika WOPR, ratować osoby, którym zagraża niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia(...)".

Swą pasję realizuje podobnie służąc od 2009 roku w policyjnych szeregach. Obecnie jako dzielnicowy, a wcześniej jako policjant w zespole patrolowo-Interwencyjnym. W tym roku, w duecie ze swoim kolegą zwyciężył w Wojewódzkich Eliminacjach do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, pokonując tym samym ponad 30 śląskich policyjnych drużyn. Dla sierż. sztab. Mariusza Małka nie było to jednak pojedyncze osiągnięcie, gdyż wcześniej niejednokrotnie udowadniał, że zasługuje na miano bohatera.

Więcej o sierż.szt. Mariuszu Małku

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.