Wiadomości z Żor

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze wyjechały na obóz

  • Dodano: 2019-07-10 11:15

Od poniedziałku „przyszłość” żorskiej straży pożarnej przebywa nad polskim morzem. Wyjazd wsparł m.in. Urząd Miasta Żory.

Uczestnicy obozu dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu żorskiego na bieżąco relacjonują swoją wyprawę na FB. Młodzież w wieku 10-16 lat przebywa obecnie w Jastrzębiej Górze gdzie oprócz integracji i wypoczynku będzie poznawać teorię i praktykę sztuki pożarniczej z elementami pozytywnej musztry.

Tegoroczny wyjazd to wiele nowości. Najważniejszą z nich jest miejsce, w którym będziemy spędzać czas czyli Ośrodek Wypoczynkowy "Hutnik" w Jastrzębiej Górze, gdzie zamieniliśmy las i namioty na pokoje z wygodami i zapleczem socjalnym, sportowym i sanitarnym. Ponadto tegoroczne zmiany skupiły się na wyselekcjonowaniu kadry obozowej, w której w tym roku zobaczycie Państwo kilka nowych twarzy. Nowi wychowawcy nie koniecznie związani ze środowiskiem pożarniczym mamy nadzieję wniosą świeże pomysły i niezapomniane chwile dla naszych podopiecznych.” - można przeczytać na FB Ochotniczej Straży Pożarnej w Żorach.

W sfinansowaniu wyprawy pomógł m.in. Urząd Miasta Żory, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Fundusz Ubezpieczeniowy, których dysponentem jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz kilka żorskich i jastrzębskich firm.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.