Wiadomości z Żor

Policjanci poszukują mężczyzny zaatakowanego przez napastnika uzbrojonego w nóż

  • Dodano: 2021-09-30 08:15, aktualizacja: 2021-09-30 08:19

Policjanci z Żor apelują o kontakt do mężczyzny, który w dniu 11 września, wieczorem został zaatakowany na osiedlu Pawlikowskiego przez napastnika uzbrojonego w nóż. Śledczy zebrali materiał dowodowy, w tym dotarli do monitoringu, który pomógł w ustaleniu przebiegu zdarzenia i pozwolił na przedstawienie zarzutu sprawcy. Z policjantami można kontaktować się pod numerami telefonów: 47 85 533 37, 47 85 532 00, 47 85 532 82, 112 lub adresem e-mail: kryminalny@zory.ka.policja.gov.pl.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 21.00. Oficer dyżurny wówczas otrzymał zgłoszenie o niebezpiecznym mężczyźnie, który uzbrojony w nóż biega po osiedlu Pawlikowskiego. Pilnie na miejsce wysłał patrol, a ten namierzył agresora i potwierdził informację.

Policjanci zastali w rejonie jednego z lokali niekompletnie ubranego, poranionego mężczyznę, który dzierżył w dłoni niebezpieczne narzędzie. Po kilkukrotnym wezwaniu do porzucenia noża pochwycili go i założyli kajdanki, a następnie wezwali załogę pogotowia ratunkowego w celu udzielenia mu pomocy.

Wstępne relacje świadków wskazywały na to, że mężczyzna chwilę wcześniej zaatakował nożem innego, jednak ten przed przybyciem patrolu oddalił się z miejsca zdarzenia.

23-latek po opatrzeniu ran trafił do policyjnej izby zatrzymań. Zanim usłyszał zarzuty, śledczy dotarli do nagrań z kamery monitoringu, na którym można było dokładnie prześledzić przebieg zdarzenia. Sprawca tego wieczoru zamachnął się nożem na innego mężczyznę, którego usiłował dźgnąć w brzuch, jednak ten zdołał uniknąć ciosu. Sam sprawca podczas przesłuchania potwierdził, że dokładnie tak było.

Śledczy do tej pory nie zdołali jednak ustalić tożsamości pokrzywdzonego mężczyzny, dlatego też zwracają się z prośbą o kontakt z jego strony. Z policjantami można kontaktować się pod numerami telefonów: 47 85 533 37, 47 85 532 00, 47 85 532 82, 112 lub adresem e-mail: kryminalny@zory.ka.policja.gov.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również