Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

  • Dodano: 2017-09-19 07:45, aktualizacja: 2017-09-18 11:22

Nauka bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze to główny cel wrześniowych spotkań z dziećmi jakie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęli policjanci.

Mundurowi z drogówki, dzielnicowi oraz profilaktycy rozmawiają z najmłodszymi na temat zagrożeń i wskazują jak na co dzień należy dbać o własne bezpieczeństwo. Wszystkie spotkania z niebieskim mundurem odbywają się w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny".

Wraz z pierwszym dzwonkiem na spotkania z dziećmi wyruszyli tradycyjnie policjanci. Ci z drogówki przypominają najmłodszym jak bezpiecznie pokonywać drogę do szkoły i przedszkola. Zachęcają też najmłodszych do noszenia odblasków.

Wtórują im żorscy profilaktycy, którzy zwracają uwagę na inne zagrożenia aniżeli tylko te czyhające na dzieci w ruchu drogowym. Szczególnie uczulają najmłodszych na kontakty z obcymi i radzą jak w takich sytuacjach powinni się zachowywać.

I swoją ważną rolę w spotkaniach z dziećmi odgrywają dzielnicowi. Z cierpliwością tłumaczą, jak rozpoznać prawdziwego policjanta i kiedy się zwrócić do niego o pomoc. Opowiadają najmłodszym również o swoich zadaniach i przestrzegają przed niebezpieczeństwami.

Jedno z takich spotkań odbyło się dzisiaj w komendzie. Uczestniczył w nim mł.asp. Rafał Pauszek oraz asp.szt. Kamila Siedlarz. Kilka dni temu z kolei Przedszkole nr 23 odwiedziła podinsp. Agata Głowacka, której towarzyszył st.asp. Łukasz Chmielecki.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.