Wiadomości z Żor

Operetka na wynos! Posłuchaj za darmo operetkowych przebojów w plenerze

  • Dodano: 2021-06-29 08:00, aktualizacja: 2021-06-29 08:13

„Operetka na WYNOS” to niezwykłe wydarzenie kulturalne, które już w najbliższy piątek, 2 lipca odbędzie się w naszym mieście! Jeśli lubicie operetkę lub dopiero chcecie ją poznać, to koniecznie wybierzcie się na jeden z trzech bezpłatnych występów.

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zaprasza na aż trzy plenerowe koncerty operetkowe w brawurowym wykonaniu znakomitych śpiewaków (Liza Wesołowska, Tomasz Maleszewski, Damian Domalewski) oraz tancerzy baletu Teatru Scena Kamienica z największymi przebojami takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar i inni!

Nie zabraknie anegdot związanych z lekką odmianą opery w wydaniu Macieja Michałkowskiego

Tak jak przed dwoma wiekami wędrowne trupy teatralne odwiedzały miasta i wsie, tak i Stowarzyszenie Operetka Wrocławska pragnie umilić czas koncertami dostarczanymi bezpośrednio pod miejsce zamieszkania!

W programach koncertów nie zabraknie największych szlagierów z operetek „Księżniczka Czardasza”, „Zemsta Nietoperza”, „Wesoła Wdówka”, „Baron Cygański” i innych, a także czardaszy, walców i foxtrotów. Dla dzieci uczestniczących w wydarzeniu będą wręczane kolorowanki „Pokoloruj operetkę” wraz z ciekawostkami, rebusami, krzyżówką i wykreślanką. Gorąco zachęcamy do przesyłania prac dzieci, abyśmy stworzyli wielką galerię zdjęć. Autorzy kolorowanek, które zbiorą najwięcej polubień na profilu Facebook Stowarzyszenia otrzymają wyjątkowe nagrody niespodzianki!

Zapraszamy na 3 koncerty, które odbędą się w następujących lokalizacjach Żor:

  • 2 lipca, godz.16:00, Park Cegielnia
  • 2 lipca, godz.17:30, Rynek Miejski
  • 2 lipca, godz.19:00, skwer za kościołem w dzielnicy Kleszczów (ul. Pszczyńska 59)

Wydarzenie odbywa się zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemii w Polsce. Prosimy o stosowanie się do komunikatów emitowanych przed koncertami. Koncerty odbywają się także w przypadku opadów deszczu.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.