Wiadomości z Żor

Odprawa roczna żorskiej policji [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-01-26 08:15, aktualizacja: 2023-01-26 08:33

W miniony wtorek w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Żorach odbyła się roczna odprawa, podczas której zaprezentowano wyniki osiągnięte przez miejscowych policjantów w 2022 roku. Uczestniczył w niej I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach – insp. Mariusz Krzystyniak oraz zaproszeni goście. Żorska komenda mogła po raz kolejny pochwalić się dobrymi wynikami w zakresie zwalczania przestępczości.

Dobre wyniki żorskiej komendy

Odprawa roczna policjantów rozpoczęła się we wtorek 24 stycznia o godzinie 10.00. Wśród zaproszonych gości w pierwszym rzędzie zasiedli: Prezydent Miasta – Waldemar Socha, reprezentujący Radę Miasta – Kazimierz Dajka, szef żorskiej prokuratury – Leszek Urbańczyk.

Po przybyciu I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusza Krzystyniaka i złożeniu meldunku Komendant Miejski Policji w Żorach insp. Mariusz Klepek przywitał wszystkich, a następnie omówił szczegółowo wyniki osiągnięte przez pion ruchu drogowego, prewencji, kryminalnego i zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w minionym, 2022 roku.

Jak pokazały zaprezentowane statystyki policjanci z Żor, w ubiegłym roku osiągnęli dobre wyniki wśród jednostek garnizonu śląskiego. Zdecydowanie liderami okazali się w wykrywalności przestępstw o charakterze rozbójniczym, którego poziom wyniósł 100%. Podobnie w zakresie zwalczania przestępstw gospodarczych, którego wyniki znacznie przekraczają średnią wojewódzką.

Za efektywną służbę policjantom z Żor podziękował w swoim wystąpieniu I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Katowicach – insp. Mariusz Krzystyniak, który podkreślił, że najlepszą miarą oceny pracy policjantów jest wysoki poziom zaufania społecznego. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Katowicach przedstawił także kierunki działań na najbliższy rok, a na koniec życzył żorskim policjantom utrzymania dobrej formy.

W podobnym, pochwalnym tonie podziękowania przekazał szef żorskiej prokuratury – Leszek Urbańczyk, który wskazał, że dzięki wieloletniej, wzorowej współpracy z komendą Prokuratura Rejonowa w Żorach plasuje się również na bardzo wysokim poziomie.

Za pracę policjantom z Żor podziękował także Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha oraz Kazimierz Dajka reprezentujący Radę Miasta. Podkreślili, że praca miejscowych policjantów jest wysoko oceniana nie tylko przez żorskie władze, ale i mieszkańców. Prezydent złożył na ręce I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Żorach – nadkom. Tomasza Walkowskiego list gratulacyjny stanowiący podziękowanie za jego wieloletnią służbę i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa w mieście. Nadkomisarz Tomasz Walkowski przepracował ponad 31 lat w mundurze, przez cały czas służąc w żorskiej jednostce Policji, a w najbliższym czasie zaplanował przejście na zasłużoną emeryturę.

Na zakończenie wskazał również na trendy i wyzwania, jakie niesie dla mundurowych i żorskiej jednostki 2023 rok. Za rzetelną i systematyczną pracę podziękował policjantom również Komendant Miejski Policji w Żorach. Zwrócił się także z tymi słowami do zaproszonych gości, wyrażając swoją wdzięczność za wieloletnie wsparcie udzielane kierowanej przez niego jednostce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również