Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Od jutra utrudnienia drogowe na Dworcowej

  • Dodano: 2017-09-11 07:15, aktualizacja: 2017-10-02 21:45

We wtorek remontowany przejazd kolejowy na ulicy Dworcowej zostanie zamknięty dla ruchu drogowego. Kierowcy i pasażerowie BKM muszą liczyć się z utrudnieniami. Darmowe autobusy będą kursować na zmienionym trasach.

Przebudowa torów kolejowych w tym miejscu wymusza zamknięcie okolicy dla ruchu kołowego, które nastąpi we wtorek, 12 września o 8:00. Utrudnienia drogowe mają potrwać dwa tygodnie.

W tym czasie tabor żorskiej Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej będzie kursować na zmienionych trasach. Nie będą obsługiwane okoliczne przystanki między rondem z bramą przy ul. Dolne Przedmieście a przejazdem kolejowym oraz przystankiem Dworcowa-Leśna.

Autobusy linii 03 i 04 pojadą od przystanku Dworzec Autobusowy przez drogę krajową nr 81 (Wiślanka) i ul. Leśną nie zatrzymując się na przystanku Dworcowa. W trakcie objazdów blisko skrzyżowania ul. Leśnej z Mikołowską zostanie utworzony dodatkowy przystanek. Autobusy z Kleszczówki z przystanku Dworzec Kolejowy będą jeździć ul. Leśną i dalej DK nr 81 do przystanku Dworzec Autobusowy pomijając przystanki: Dworcowa – Kolejowa i Dworcowa.

Autobusy linii 6 będą kursować z przystanku Dworzec Autobusowy przez DK nr 81 od razu do przystanku Leśna-Miasteczko Westernowe z wykluczeniem przystanków Dworcowa i Dworcowa-Leśna i w kierunku przeciwnym –  z przystanku Leśna-Miasteczko Westernowe Wiślanką bezpośrednio do przystanku Dworzec Autobusowy nie zatrzymując się na przystankach Dworzec Kolejowy, Dworcowa Kolejowa, Dworcowa.

Jak informuje ratusz, pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami w stosunku do rozkładu jazdy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.