Wiadomości z Żor

Nowe logo Miasta Żory

  • Dodano: 2021-08-30 08:00, aktualizacja: 2021-08-30 08:14

Nasze miasto niezwykle dynamicznie się rozwija, ciągle zmieniając się i udoskonalając w różnych dziedzinach. Teraz zmiany te dotykają również miejskiej identyfikacji wizualnej! Przedstawiamy zupełnie nowe logo Żor wraz ze sformalizowaną księgą identyfikacji, która zawiera m.in. zasady jego wykorzystywania.

Najważniejszym znakiem wyróżniającym miasto jest oczywiście Herb – to on jest oficjalnym symbolem, wykorzystanym w najbardziej uroczystych okolicznościach. Do celów promocyjnych służy natomiast logo Miasta. Nowe miejskie logo składa się z sygnetu oraz części literniczej, która stanowi napis „ŻORY”. W swojej formie logo nawiązuje on do płomienia, nierozerwalnie kojarzącego się z naszym miastem. Opiera się na wykorzystaniu trzech równoległych wstęg, które w swobodny sposób tworzą kształt płomienia. Kolorystyka jest natomiast nowoczesnym nawiązaniem do barw miejskiej flagi. Logo występuje w formie podstawowej oraz w wersji z napisem „Miasto Ognia”.

- Posiadanie dwóch wersji logotypu sprawia, że może być on wykorzystywany zarówno w formule bardzo eleganckiej, na przykład na pismach urzędowych, jak i bardziej dynamicznej – podczas promocji imprez sportowych czy Święta Ogniowego, gdzie hasło „Miasto Ognia” pasuje wręcz idealnie – mówi Adrian Lubszczyk, kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu. - Jednocześnie pragnę uspokoić – nie będziemy natychmiast usuwali poprzedniego logotypu ze wszystkich przestrzeni, by nie generować niepotrzebnych kosztów i problemów. Przejście na nową identyfikację będzie płynne – dodaje kierownik BPKS.

Oprócz samego logotypu i zasad jego wykorzystywania miejska księga znaku zawiera też wzory materiałów reklamowych miasta, gadżetów promocyjnych czy identyfikacji dla mediów społecznościowych.

Na tym jednak nie koniec zmian! Już niedługo nowe logo będzie dumnie prezentowane na zupełnie nowej stronie internetowej Miasta Żory.

– Niebawem zaprezentujemy nową stronę, trwa dopieszczanie ostatnich szczegółów. Strona będzie bardziej przejrzysta, da nam wiele nowych możliwości prezentacji treści, a przede wszystkim będzie w pełni dostosowana do przepisów związanych z dostępnością dla osób ze szczególnymi potrzebami – podkreśla Adrian Lubszczyk.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Polak mały

    Mam nadzieję tylko ze nie idą na to publiczne pieniądze tylko zajmuje się tym jakiś aktualny pracownik. Polska dodrukowuje pieniądze, bo im ciągle brakuje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również