Wiadomości z Żor

Narodowy Spis Powszechny 2021 – jakie będą pytania?

  • Dodano: 2021-03-17 07:30, aktualizacja: 2021-03-17 07:40

Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 odpowiedzą na pytania: ile nas jest, jacy jesteśmy i jak żyjemy?

Informacje potrzebne do przeprowadzenie spisu będziemy mogli podać w aplikacji spisowej lub podczas rozmowy z rachmistrzem

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 badana będzie sytuacja rodzinna, zawodowa i lokalowa wszystkich mieszkańców Polski. Udzielone przez nas odpowiedzi będą chronione tajemnicą statystyczną – jednostkowe dane dotyczące poszczególnych osób i gospodarstw domowych nie mogą być ujawniane ani przekazywane innym podmiotom. W formularzu znajdzie się osiem bloków tematycznych. Wykaz pytań do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 znajduje się na stronie spis.gov.pl.

Warto zapoznać się z formularzem jeszcze przed spisem – wprawdzie odpowiedź na zdecydowaną większość pytań nie powinna sprawić żadnych trudności, ale być może w niektórych przypadkach pojawią się jakieś wątpliwości (np. dane dotyczące mieszkania, informacje o osobach z rodziny przebywających za granicą).

Formularz do samospisu zaprojektowany został w taki sposób, aby przejście do kolejnego pytania zależało od odpowiedzi udzielonej na pytanie poprzednie, jednak w kilku miejscach będzie dostępna opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawi się ona w pytaniach dotyczących kwestii zdrowotnych, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych.

Pamiętajmy, że jeśli będziemy spisywać się za pośrednictwem rachmistrza terenowego lub telefonicznego, nie mają oni prawa zadawać pytań wykraczających poza zakres formularza! To kolejny dobry powód, by zapoznać się z treścią pytań jeszcze przed rozpoczęciem NSP 2021.

Więcej informacji znajduje się na stronie spis.gov.pl.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kamil

    Ani myślę Sie spisywać co ich to interesuje kto z kim gdzie i jak Ten Pisowski rząd wszystko by chciał wiedzieć. Niczego się nie do wiedzom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.