Wiadomości z Żor

Narada roczna w żorskiej komendzie

  • Dodano: 2018-01-17 07:45, aktualizacja: 2018-01-16 11:27

Policjanci z Żor podsumowali wyniki osiągnięte w 2017 roku. W miniony poniedziałek w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyła się doroczna narada, w której wzięli udział zaproszeni goście, kierownictwo komendy oraz policjantki, policjanci i pracownicy cywilni. W wydarzeniu uczestniczył także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak.

Przed południem w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyła się roczna narada, podczas której zaprezentowane zostały wyniki osięgnięte przez żorskich policjantów w minionym – 2017 roku.

Spotkanie rozpoczęło się od meldunku o gotowości do odprawy jaki Zastępcy Komendanta Wojewówódzkiego Policji w Katowicach złożył Naczelnik Wydziału Prewencji. Następnie głos zabrał Komendant Miejski Policji w Żorach insp. Grzegorz Grabiec, który przywitał Prezydenta Miasta Żory – Waldemara Sochę, szefa żorskiej prokuratury – Leszka Urbańczyka oraz Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Żorach – mł. bryg. Marka Zdziebło, a także swoich podwładnych.

Komendant Miejski Policji w Żorach zaprezentował w dalszej części wyniki osiągnięte w 2017 roku przez poszczególne piony służbowe. Omówił je porównując do tych, które policjanci osiągają w skali całego województwa. Podkreślił, że żorska komenda plasuje się na wysokiej pozycji, w szczególności w zakresie zabezpieczenia największej ilości narkotyków, których w województwie najwięcej zabezpieczono właśnie w Żorach. Na zakończenie swojego wystąpienia podziękował zarówno policjantom za zaangażowanie w służbie, ale i Prezydentowi Miasta Żory oraz pozostałym gościom za wsparcie jakie komenda otrzymuje od wielu lat.

Głos podczas narady zabrał również szef Prokuratury Rejonowej w Żorach - Leszek Urbańczyk oraz Prezydent Miasta Żory - Waldemar Socha. W oby wystąpieniach usłyszeć można było słowa uznania i podziękowania za ubiegłoroczną, owocną służbę oraz zauważalną na każdym kroku troskę o bezpieczeństwo mieszkańców Żor.

Dopełnieniem  narady było wystąpienie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Mł. insp. Mariusz Krzystyniak również pozytywnie odniósł się do wyników osiągniętych w 2017 roku przez żorskich policjantów i podziękował im za to. Ze słowami podziękowań zwócił się również do zaproszonych gości, a na koniec swojej przemowy scharakteryzował najistotniejsze zadania dla policjantów garnizonu śląskiego i priorytety walki z przestępczością na rok 2018.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również