Wiadomości z Żor

Narada roczna w żorskiej komendzie

  • Dodano: 2018-01-17 07:45, aktualizacja: 2018-01-16 11:27

Policjanci z Żor podsumowali wyniki osiągnięte w 2017 roku. W miniony poniedziałek w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyła się doroczna narada, w której wzięli udział zaproszeni goście, kierownictwo komendy oraz policjantki, policjanci i pracownicy cywilni. W wydarzeniu uczestniczył także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak.

Przed południem w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyła się roczna narada, podczas której zaprezentowane zostały wyniki osięgnięte przez żorskich policjantów w minionym – 2017 roku.

Spotkanie rozpoczęło się od meldunku o gotowości do odprawy jaki Zastępcy Komendanta Wojewówódzkiego Policji w Katowicach złożył Naczelnik Wydziału Prewencji. Następnie głos zabrał Komendant Miejski Policji w Żorach insp. Grzegorz Grabiec, który przywitał Prezydenta Miasta Żory – Waldemara Sochę, szefa żorskiej prokuratury – Leszka Urbańczyka oraz Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Żorach – mł. bryg. Marka Zdziebło, a także swoich podwładnych.

Komendant Miejski Policji w Żorach zaprezentował w dalszej części wyniki osiągnięte w 2017 roku przez poszczególne piony służbowe. Omówił je porównując do tych, które policjanci osiągają w skali całego województwa. Podkreślił, że żorska komenda plasuje się na wysokiej pozycji, w szczególności w zakresie zabezpieczenia największej ilości narkotyków, których w województwie najwięcej zabezpieczono właśnie w Żorach. Na zakończenie swojego wystąpienia podziękował zarówno policjantom za zaangażowanie w służbie, ale i Prezydentowi Miasta Żory oraz pozostałym gościom za wsparcie jakie komenda otrzymuje od wielu lat.

Głos podczas narady zabrał również szef Prokuratury Rejonowej w Żorach - Leszek Urbańczyk oraz Prezydent Miasta Żory - Waldemar Socha. W oby wystąpieniach usłyszeć można było słowa uznania i podziękowania za ubiegłoroczną, owocną służbę oraz zauważalną na każdym kroku troskę o bezpieczeństwo mieszkańców Żor.

Dopełnieniem  narady było wystąpienie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Mł. insp. Mariusz Krzystyniak również pozytywnie odniósł się do wyników osiągniętych w 2017 roku przez żorskich policjantów i podziękował im za to. Ze słowami podziękowań zwócił się również do zaproszonych gości, a na koniec swojej przemowy scharakteryzował najistotniejsze zadania dla policjantów garnizonu śląskiego i priorytety walki z przestępczością na rok 2018.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również