Wiadomości z Żor

Nagrodzeni za wzorową postawę obywatelską

  • Dodano: 2019-12-19 08:30, aktualizacja: 2019-12-18 12:41

Przewodniczący rad i zarządów dzielnic, a także radni uczestniczyli w spotkaniu z lokalnymi bohaterami, którzy wykazali się wzorową postawą obywatelską i przyczynili do zatrzymania sprawców przestępstw w mijającym półroczu.

Mieszkańcy, którzy zasłużyli się dla bezpieczeństwa miasta Żory odebrali upominki przekazane przez miejscowy magistrat podczas zaplanowanej redebaty pt. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ".

Bohaterom, którzy zareagowali na przypadki łamania prawa serdecznie gratulujemy!

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyło się uroczyste spotkanie z mieszkańcami, którzy w minionym półroczu zareagowali we wzorowy sposób na przypadki łamania prawa, jakich przyszło im być świadkami. Tym samym udowodnili, że hasło śląskiej kampanii społecznej "Nie reagujesz – akceptujesz!" jest bliskie im przekonaniom, a troska o bezpieczeństwo w najbliższej okolicy sprawą wyjątkowo dla nich ważną.

Nagrody z rąk Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory ds. Promocji, Kultury i Sportu – Anny Ujmy, osobiście zaangażowanej w kampanię społeczną, której celem jest przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe, odebrali:

  • Pan Jarosław, który 8 września br. pomógł w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy, uprzednio podążając za nim z uwagi na to, że mężczyzna próbował zbiec przed mundurowymi
  • Pan Dawid, który 29 października br. widząc nietrzeźwą kobietę za kierownicą odebrał jej kluczyki i udaremnił dalsza jazdę,

a także Panowie – Krzysztof i Łukasz, którzy 23 października br. przyczynili się do tego, że seryjny złodziej został zatrzymany przez stróżów prawa, a następnie tymczasowo aresztowanego za liczne przestępstwa. Bohaterom listy gartulacyjne w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Żorach wręczył I Zastępca Komendanta – mł.insp. Jacek Stelmach.

Na wczorajsze spotkanie, z przyczyn zawodowych, niestety nie mogło dotrzeć jeszcze dwóch mieszkańców Żor, którzy 15 września br., słysząc późnym wieczorem hałas dochodzący sprzed bloku i widząc przez okno kierowcę uszkadzającego inne pojazdy wybiegli na zewnątrz i dokonali jego ujęcia. Osoby te niewątpliwie zasługują na ogromne słowa uznania, jednak te usłyszą osobiście podczas spotkania, które odbędzie się w innym, dogodnym dla nich terminie.

Wręczenie nagród załużonym dla bezpieczeństwa mieszkańcom Żor poprzedziło zaplanowaną na wczoraj redebatę pt. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ", na którą zaproszono Przewodniczących Rad Dzielnic i Zarządów Dzielnic, w tym radnych miejskich, dlatego też po gratulacjach i podziękowaniach przybyli goście wzięli udział w żywej, ponad dwugodzinnej dyskusji. Cenne spostrzeżenia, a także wnioski z wczorajszego spotkania zostaną przekazane w najbliższym czasie do realizacji m.in. poprzez zadaniowanie i dyslokowanie policyjnych patroli w rejony i miejsca, które nie tylko zostały wskazane przez uczestników debaty, ale i są sygnalizowane przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.