Wiadomości z Żor

MuzyKajaka w nowym teledysku zapewnia, że z Żor dopłyniemy kajakiem nad morze

  • Dodano: 2020-12-22 10:15

Żorski zespół MuzyKajaka postanowił rozgrzać swoich fanów w zimne dni i zaprezentował właśnie utrzymany w wakacyjnym klimacie teledysk do piosenki  pt. „Nie ma rady”.

Oglądając naganie możemy zobaczyć piękne, zielone zakątki naszego miasta oraz przekonać się, że Żory posiadają bezpośrednie połączenie naturalnymi ciekami wodnymi  ze  Szczecinem i Gdańskiem czyli  z Bałtykiem! Teledysk powstał dzięki wsparciu finansowemu Miasta Żory.

Inspiracją do nagrania utworu pt. „Nie ma rady” autorstwa Marcina Madzi było nagranie Erica Claptona „Lay down Sally” z 1977 roku

Żorsko-rybnicka formacja MuzyKajaka to nie tylko muzycy, ale też podróżnicy i instruktorzy kajakarstwa, którzy pływali po rzekach Alaski, fiordach Norwegii, archipelagu Lofoty, morzu Bałtyckim, Śródziemnym czy Adriatyckim. Spłynęli większość dużych i pomniejszych rzek w Polsce. Zespół tworzą: Dawid Jeżak – akordeon i gitara, Piotr Krówka – gitara basowa i śpiew, Marcin Madzia – gitary i śpiew oraz Paweł Świderski – perkusja i śpiew.

Pomysł na piosenkę i teledysk zrodził się z pasji do kajakarstwa, podróży oraz położenia geograficznego miasta Żory, które to miasto jako jedyne w Polsce posiada, bezpośrednie połączenie  naturalnymi ciekami wodnymi  ze  Szczecinem i Gdańskiem, czyli  z Bałtykiem! Nasz teledysk ma zachęcać do aktywnego wypoczynku w Żorach, gdzie można realizować swoje sportowe czy rekreacyjne pasje – mówi Piotr Krówka z zespołu MuzyKajaka. - Trasa Żory PKP - Szczecin rzekami  Rudą i Odrą to tylko 726 km co oznacza 18 dni płynięcia kajakiem. Natomiast trasa Żory-Baranowice – Gdańsk rzekami  Pszczynką i Wisłą to tylko 24 dni płynięcia kajakiem i około 963 km – dodaje Piotr Krówka.

Jak podkreślają muzycy, piosenka „Nie ma rady” pokazuje, że nie ważne jakie mamy pasje oraz środki finansowe. Ważne, żeby nie poddawać się i dążyć do celu. - Stary Żuk nie jest wcale gorszy od nowego Mercedesa w dążeniu do realizacji swoich celów. Przygoda czeka wszędzie, czy to na Czarnej Hańczy, Pszczynce albo Rudzie. Wystarczą tylko chęci i pogoda ducha, a odkrywcą zostać można zawsze – wyjaśnia  akordeonista Dawid Jeżak

Spłynęliśmy Pszczynkę i Rudę do ich ujść. Szlaki są spławne i fantastyczne, idealne na jednodniowe wypady rodzinne. Może ktoś chce popłynąć z MuzyKajakami na pierwszą żorską wyprawę kajakową z naszego miasta do Gdańska lub Szczecina? Życie ma się tylko jedno, nie warto przesiedzieć go w domu – dodaje muzyk. 

Zespół MuzyKajaka  działa od 2011 r. Prezentuje głównie własne utwory o tematyce wodniackiej. Piosenki zespołu utrzymane są w estetyce folkowo-rockowej. MuzyKajaka koncertuje aktywnie w całej Polsce, ma na swym koncie koncerty na wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych imprezach związanych z wodą  MuzyKajaka ma na koncie koncerty z zespołami Carrantuohill, Loka, Tabu oraz Haliną Młynkową i Marylą Rodowicz.  Wydany w roku 2016 debiutancki album „TAKA” znalazł się w dystrybucji sieci salonów Empik, zespół MuzyKajaka zaś regularnie zapraszany jest na spotkania autorskie i podróżnicze. W 2018 roku. zespół nagrał płytę „Pastorałki znad rzeki Rudy”, a utwór „Anty-Smogowa Bossanowa” promujący płytę zaistniał w serwisach  ogólnopolskich rozgłośniach telewizyjnych i radiowych.  Działalność zespołu w czasie pandemii jest dosyć ograniczona. W 2020 roku zespół zagrał 6 koncertów w tym jeden internetowy.

Członkowie grupy skupili się na działalności szkoleniowej, organizując kursy dla Asystentów Turystycznych Osób Niepełnosprawnych, podczas których szkolą opiekunów osób z niepełnosprawnościami jak bezpiecznie poruszać się po górach, na rowerach a przede wszystkim  kajakach.

Zobacz teledysk

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również