Wiadomości z Żor

Kolejny przewodnik kajakowy wydany przez członków żorskiej "Kantaty"

  • Dodano: 2024-06-13 10:45

Przewodnik kajakowy „Z nurtem Pszczynki” to najnowsza publikacja promująca turystykę kajakową w województwie śląskim. Wydany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Kultury Kantata w Żorach przewodnik opisuje szlak kajakowy rzeki Pszczynki z Żor do jej ujścia w miejscowości Jedlina.

Rzeka Pszczynka licząca 48 km to drugi co do długości szlak kajakowy przebiegający przez Miasto Żory. Przepływa przez zbiornik Łąka, Park Zamkowy w Pszczynie, Międzyrzecze, by w miejscowości Jedlina połączyć się z rzeką Wisłą.

Najnowsza publikacja posiada bogatą bibliografię, można w niej znaleźć wiele informacji na temat flory, fauny Pszczynki i jej okolic oraz opis szlaku kajakowego wraz ze szczegółowymi mapami. Przewodnik wzbogacony jest ponadto o dobre praktyki pływania z turystami z niepełnosprawnościami, czyli jak bezpiecznie przygotować i przeprowadzić spływ z turystą o szczególnych potrzebach. Publikacja poświęcona turystyce osób z niepełnosprawnościami to spisane kilkunastoletnie doświadczenia z organizacji spływów kajakowych dla osób z niepełnosprawnością oraz kursy ATON (Asystent Turystyczny Osoby z Niepełnosprawnością), które w całej Polsce organizują i prowadzą członkowie stowarzyszenia.

Autorami publikacji są Piotr Krówka, Paweł Świderski i Marcin Madzia

Autorzy od kilku lat promują Żory jako miasto dwóch szlaków kajakowych mające „bezpośrednie” połączenie z Bałtykiem szlakami Pszczynki i Wisły oraz Rudy i Odry.

Warto dodać, że jest to kolejna publikacja Piotra Krówki po „Z Nurtem Rudy”„Żory Miasto Dorzeczy” oraz „Polska Kajakiem. 20 najpiękniejszych rzek w Polsce” wydanej przez wydawnictwo Pascal, której był współautorem.

Wydanie przewodnika było możliwe dzięki pomocy finansowej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Osoby zainteresowane nabyciem przewodnika, zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Kultury „Kantata”. Profil Facebook Stowarzyszenia: https://m.facebook.com/p/Stowarzyszenie-na-Rzecz-Kultury-Kantata-100067075759406/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również