Wiadomości z Żor

Kilka tysięcy bezpłatnych maseczek trafi do mieszkańców Żor

  • Dodano: 2020-04-15 09:15

Już dziś, 15 kwietnia wolontariusze z Żorskiego Patrolu Obywatelskiego organizują akcję rozdawania maseczek ochronnych na terenie Żor.

Kilkadziesiąt osób wyruszy w miasto, by wręczyć darmowe maseczki m.in. seniorom

Jako pierwsi maseczki ochronne otrzymają seniorzy. Zabezpieczenie na twarz będzie im przekazywane przez wolontariuszy na terenie sklepów wielkopowierzchniowych od godziny 10:00 do 12:00, czyli w godzinach zakupów dla seniorów. - Przed świętami oraz w ich trakcie wolontariusze przygotowali specjalne pakiety dla seniorów. Najstarsi mieszkańcy naszego miasta otrzymają woreczki, w których znajdą się maseczki wraz z ulotką jak robić bezpiecznie zakupy i z informacją na temat możliwości skorzystania z pomocy Żorskiego Patrolu Obywatelskiego. Ulotki bezpłatnie wydrukowała dla nas firma INFO Graf – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory - koordynatorka działań Żorskiego Patrolu Obywatelskiego.

Maseczki ochronne będą rozdawane także innym mieszkańcom, w tym osobom poruszającym się komunikacją miejską itp.

Akcja może zostać zrealizowana dzięki pomocy pań z pogotowia krawieckiego, które działa w ramach Żorskiego Patrolu Obywatelskiego. – Kilkadziesiąt pań, naszych wolontariuszek, uszyło już tysiące maseczek! Część z nich już trafiło m.in. do szpitali, schroniska dla osób bezdomnych oraz do pracowników spółdzielni mieszkaniowych i Zarządu Budynków Miejskich, czyli do tych osób, które dezynfekują i dbają o czystość budynków w naszym mieście – dodaje Anna Ujma.

Przypomnijmy, że osoby starsze, z niepełnosprawnościami czy przewlekle chore, które chciałyby uzyskać pomoc Żorskiego Patrolu Obywatelskiego w zakupach czy wyprowadzaniu zwierząt powinny w godzinach 8:00 – 16:00 skontaktować się z Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych pod nr tel. 32 43 55 111 lub 694 491 924.

Na zdjęciach wolontariusze, zaangażowani w akcję szycia i dostarczania maseczek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również