Wiadomości z Żor

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i ściął słup ogłoszeniowy!

  • Dodano: 2020-11-12 09:00

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w rejonie Alei Jana Pawła II. 30-letni kierowca, pochodzący z województwa świętokrzyskiego, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w betonowy słup ogłoszeniowy. Mężczyzna trafił do szpitala

Przebieg zdarzenia

Do zdarzenia doszło  w poniedziałek po godzinie 18.00. Jak ustalili policjanci kierowca renault, jadąc Aleją Jana Pawła II w kierunku centrum Żor najpierw zjechał w zatoczkę autobusową, po czym nagle wjechał na lewy pas ruchu, potem przeciął pas zieleni, a następnie skierował się w stronę Traktu Piastowskiego, gdzie nieopodal pomnika uderzył w betonowy słup ogłoszeniowy.

Mundurowi nie zdołali na miejscu porozmawiać z kierowcą i ustalić przyczyny zdarzenia, gdyż mężczyzna był zdezorientowany, a jego stan utrudniał nawiązanie logicznego kontaktu.

30-latek trafił do szpitala, na szczęście żadnej z osób postronnych nic się nie stało

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą, apelują też do wszystkich pozostałych uczestników ruchu drogowego o przezorność i ostrożność. Jesienna pora niestety nie sprzyja, ani kierowcom, ani niechronionym użytkownikom dróg. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, o wyposażeniu się w odblaski i wzajemnym szacunku na drodze.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.