Wiadomości z Żor

II Piknik Przystanek Żory Camp&Music już w najbliższy weekend

  • Dodano: 2021-08-20 09:45

Weekend zapowiada się rockowo! Muzyka, warsztaty dla młodszych i starszych, dobre jedzenie, a przede wszystkim świetna zabawa na świeżym powietrzu – to wszystko w Parku Cegielnia na II Pikniku Przystanek Żory Camp&Music.

II Piknik Przystanek Żory Camp&Music

W tym roku wystąpi aż siedem zespołów, więc zapowiada się dużo dobrych brzmień. W sobotę, 21 sierpnia o godz. 17:00 wystąpi kapela ExMetal. Zespół powstał w 2018 roku z połączenia żorskiego R.O.T.Mind oraz orzeskiej kapeli Exist. Członkowie tworzą unikatową mieszankę stylów, inspirowaną zespołami takimi jak: Pantera, Type O Negative, Sepultura i Slayer.

Również w sobotę, 21 sierpnia o godz. 18:00 zagra Gravity OFF. Zespół gra od kilku lat, a płyta „Intronauta” jest zwieńczeniem muzycznej pracy. Jednym z większych osiągnięć  jest zdobycie I miejsca w ogólnopolskim festiwalu ANTYFEST Antyradia 2020 i otrzymanie statuetki Złotej Kosy. Członkowie formacji wciąż szukają własnego stylu, własnego brzmienia i taki im przyświeca cel w muzykowaniu - odnaleźć własny, rozpoznawalny a zarazem nietuzinkowy styl muzyczny.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Zenek Kupatasa, który zagra o godz. 20:00. Od 1997 roku czynnie tworzy, pisze teksty, muzykę oraz wydaje płyty na przekór wszystkim przeciwnościom. Mając 15 lat założył zespół Kabanos, dla którego pisał piosenki przez 21 lat. Obecnie, tworzy pod własnym szyldem. Nagrał w trzy lata siedem albumów. Najnowszy, dziewiąty solowy krążek "O!" to kwintesencja jego stylu - punkmetalowe, motywujące hymny ze swoistą filozofią Zenka. Na koncertach nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Jego koncerty zawsze są otwarte na publikę, gdzie zaciera się granica między zespołem, a publicznością.

Drugiego dnia Pikniku, 22 sierpnia o godzinie 17:00 wystąpi kapela Stone Collector, którego członkowie znają się z żorskiej sceny muzycznej. Formacja jest połączeniem zespołów: Krzyk, The-Tox i Makona w nowym, cięższym i wolniejszym wydaniu. Muzyka która grają to szeroko pojęty stoner. Muzycy nie zamykają się w tym gatunku, a każdy z nich wprowadza do zespołu swój nastrój i swoje odczucia.

O godzinie 18:00 na scenę wkroczy 21 Garage. Zespół pochodzi z Żor i powstał w 2014 roku. Kapela opiera się na mocniejszym rytmicznym stylu lat 80 i 90 i gra swoje autorskie utwory w klimacie rockowym. Muzyka i teksty odzwierciedlają codzienne życie, co inspiruje naszą załogę do dalszego działania w klimacie garażowym. Zespół udziela się charytatywnie podczas różnego rodzaju koncertów plenerowych, domów kultury czy pubów. Obecnie zakończył nagrywanie debiutanckiej płyty, która ukaże się w niedługim czasie, przy współpracy z GoRecords.

Również w niedzielę, 22 sierpnia o godz. 19:00 wystąpi BR BAND czyli Bogdan Rumiak Band. Trio które w wyjątkowy sposób łączy bluesa, funky i rock’n’rolla tworząc własny niepowtarzalny styl. Wyrafinowane autorskie kompozycje, świetny kontakt z publicznością tworzą charakter zespołu.

Wisienką na torcie niedzielnego Pikniku będzie Coria. Zespół zagra o godzinie 20:00. Coria to połączenie byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria i charyzmatycznego wokalisty znanego z programu X-Factor oraz MBTM Tomasza Mrozka. Zespół ma na swoim koncie trzy wydawnictwa płytowe i właśnie zakończył pracę nad nowym materiałem. W Antyradiu wszystkie trzy single „Sen Boga”, „Efuzja” i „Nie Pozwól Mi” znalazły się kilkukrotnie na szczycie listy Turbo Top. Muzycy grali na jednej scenie z muzycznymi gigantami: Soundgarden, Erickiem Claptonem, Guns’n’Roses i Europe! Przy ich piosenkach bawiła się wielotysięczna publiczność m.in. na Orange Warsaw Festiwal, Life On Stage, Jarocin Festiwal oraz ogólnopolskiej trasie Festiwalu Kolorów.

Na uczestników imprezy będzie czekać stoisko, w którym będzie można nabyć koszulki, kubki, torby i inne gadżety. W niedzielę, 22 sierpnia o godzinie 18:00, 19:00 oraz 20:00 nastąpi eksplozja kolorów – zabawa z barwnymi proszkami holi.

II Piknik Przystanek Żory Camp&Music już w najbliższy weekend

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.