Wiadomości z Żor

Idzie nowa jakość w żorskiej piłce nożnej! Powstaje centralny miejski klub

  • Dodano: 2022-06-30 08:30, aktualizacja: 2022-06-30 08:44

Co zrobić, by żorska piłka nożna znów liczyła się w regionie? Nad tym problemem pochylili się radni Rady Miasta Żory oraz przedstawiciele środowiska piłkarskiego w naszym mieście. Z ich inicjatywy powstanie nowa drużyna seniorów, która już od najbliższego sezonu ma stanowić centralny klub w Żorach, z ambicjami walki o awans do 4. ligi.

Nowa drużyna seniorów w Żorach

Nowa drużyna zostanie zorganizowana w ramach klubu LKS Baranowice i w najbliższym czasie zmieni nazwę w taki sposób, by pokazać jej znaczenie w Żorach. W sezonie 2022/2023 będzie ona występowała w rozgrywkach Football Center Klasy A, grupa Rybnik, korzystając przy tym z najlepszego obiektu piłkarskiego w mieście, czyli stadionu MOSiR Żory przy ul. Wolności.

- Zależy nam na stworzeniu warunków organizacyjnych do tego, aby piłka nożna w naszym mieście mogła się rozwijać. By młodzież miała perspektywę gry na możliwie wysokim poziomie i nie musiała odchodzić do klubów z innych miast, by przejść na wyższy poziom sportowy – mówi Mieczysław Jakubowski, radny Rady Miasta Żory i doświadczony trener piłkarski, a jednocześnie jeden z inicjatorów zmian w żorskim futbolu.  – Co ważne, inicjatywa odbywa się przy współpracy całego środowiska piłkarskiego w naszym mieście. Wspólnie, w szerokim gronie, wypracowaliśmy rozwiązania, które jak wierzymy będą impulsem do rozwoju piłki nożnej w naszym mieście – dodaje Mieczysław Jakubowski.

Właśnie porozumienie całego środowiska piłkarskiego w Żorach, mające na celu budowanie najmocniejszej drużyny piłkarskiej seniorów w naszym mieście z ambicjami awansu do IV ligi w ciągu 3-4 lat, było kluczowe w całym przedsięwzięciu. To udało się osiągnąć, a wszystkie obecnie działające w naszym mieście seniorskie kluby piłki nożnej poparły inicjatywę budowy centralnej miejskiej drużyny.

Inicjatorami zmian, mających stworzyć nową jakość w żorskim futbolu są radni Rady Miasta Żory: Piotr Kosztyła - Przewodniczący Rady Miasta, Kamil Owczarek – Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Kazimierz Dajka - Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Mieczysław Jakubowski, Krzysztof Mentlik oraz Arkadiusz Kuś. W rozmowy włączeni zostali także Marek Utrata – Dyrektor MOSiR Żory oraz Adrian Lubszczyk – Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory.

Rozmowy związane z nowym przedsięwzięciem trwały od lutego do maja i oprócz wyżej wymienionych osób, wzięli w nich udział także przedstawiciele wszystkich działających w naszym mieście seniorskich klubów piłkarskich. Należy podkreślić, że przedstawiciele drugiego z żorskich zespołów A-klasowych, czyli MKS Żory nie byli zainteresowani budową nowego zespołu w swoich strukturach, gdyż planują całkowicie skupić się na szkoleniu dzieci, rezygnując przy tym z prowadzenia zespołu seniorów. 

Obecnie trwa dopinanie szczegółów organizacyjnym, związanych z przygotowaniami klubu do nowego sezonu. Na czele tego projektu stoi Piotr Dziadek – prezes LKS Baranowice.On także udziela szczegółowych informacji dla osób zainteresowanych włączeniem się w projekt budowy centralnego klubu piłkarskiego dla Miasta Żory. Kontakt pod nr tel. 602 650 537.

- Treningi ruszają już w przyszłym tygodniu. Zapraszamy zawodników, którzy mają chęci i czują się na siłach, aby grać w naszym klubie, na zajęcia na boisku w Baranowicach 5 i 7 lipca o godzinie 18:00 – zachęca Piotr Dziadek.

Projekt, którego głównym celem jest odbudowa znaczącej pozycji żorskiej piłki w regionie wspierają finansowo i organizacyjnie Prezydent Miasta Żory, Rada Miasta Żory oraz MOSiR Żory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.