Wiadomości z Żor

Grupa z Żor reprezentowała Polskę na olimpiadzie w USA

  • Dodano: 2019-06-19 11:30

Team FlyUp z żorskiej „Miarki” pod koniec maja wziął udział w finale Światowej Olimpiadzie Kreatywności. Jak sobie poradzili?

W Światowych Finałach Destination Imagination wzięło udział ponad 1400 drużyn z kilkunastu krajów z całego świata, by zaprezentować swoje innowacyjne rozwiązania poszczególnych wyzwań. Polskę w amerykańskim Kansas City reprezentowało osiem drużyn, w tym FlyUp z żorskiej "Miarki" – trójka uczniów I LO i czwórka z Gimnazjum nr 1 w Żorach.

„Nazywamy się Team FlyUp – jesteśmy grupą siedmiorga nastolatków, którzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination zdobyli trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej w Wyzwaniu Technicznym, które wymagało między innymi zbudowania własnej maszyny latającej. Za stworzonego przez nas drona uzyskaliśmy Nagrodę Specjalną uprawniającą nas do udziału w Światowych Finałach Destination Imagination” - tak przedstawia się grupa FlyUp.

Na czym polega Światowa Olimpiada Kreatywności?

Program Destination Imagination, którego ukoronowaniem jest finał Światowej Olimpiady Kreatywności uczy przede wszystkim kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia innowacji, pracy zespołowej podczas podejmowania ekscytujących wyzwań, zarządzania czasem, zasobami ludzkimi, materiałami, finansami i pomysłami. Uczy także umiejętności skutecznej komunikacji i prezentacji wytworów własnej pracy oraz pracy zespołu. Program zachęca do koncepcji myślenia rozbieżnego zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania problemu. Pozwala odkrywać różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości.

Światowa Olimpiada Kreatywności 2019 odbyła się 21-26 maja w Kansas City. W tym roku żadna z polskich ekip nie zdobyła medalu ale nasi reprezentanci świetnie zaprezentowali swoje umiejętności.

Gratulujemy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również