Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Gdzie pojawią się nowe kamery monitoringu?

 • Dodano: 2018-02-20 14:00

Monitoring miejski powiększy się o kolejne cztery urządzenia. Gdzie powinny zostać zainstalowane? Swoje propozycje wysunęła m.in. radna Anna Nowacka oraz żorska policja.

Cztery nowe kamery monitoringu zostaną zainstalowane wkrótce na terenie miasta. Wówczas będzie on liczył 20 urządzeń. W jakich dzielnicach Żor się pojawią?

Radna Anna Nowacka zaproponowała, aby przed podjęciem ostatecznej tej decyzji skonsultować się m.in. z Radami Dzielnicy oraz dyrektorami miejskich szkół i przedszkoli. Sama także wymienia trzy miejsca, gdzie kamery, jej zdaniem, poprawiłyby bezpieczeństwo mieszkańców. To:

 • skrzyżowanie ulic Mikołowskiej i Dębowej
 • Park "Strzelnica"
 • skrzyżowanie ulic Brzozowej i Słonecznej

Swoje propozycje co do lokalizacji urządzeń przedstawiła także żorska Komenda Policji. Oto one:

 • ulica Pawlikowskiego
 • osiedle Sikorskiego przy ulicy Bankowej, gdzie dużo interwencji wynika ze zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
 • osiedle 700-lecia, szczyt bloku nr 1
 • ulica Wolontariuszy
 • ulica Okrężna

Propozycje te wynikają z przeprowadzonych analiz stanu bezpieczeństwa na terenie całego miasta oraz statystyk przestępczości - wyjaśnia asp.szt. mgr Kamila Siedlarz, oficer prasowy KMP w Żorach.

Aktualny rozkład jazdy komunikacji miejskiej Sprawdź

Waldemar Socha, prezydent miasta Żory, zadeklarował, że sugestie Rad oraz propozycje radnej oceni Komisja Bezpieczeństwa i Porządku oraz Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Żory. Już zapowiedział, że instalacja kamery w rejonie skrzyżowania ulic Brzozowej i Słonecznej jest niemożliwa. Od razu wyjaśnia też, jak sprawa wygląda z placówkami oświatowymi.

Systemy monitoringu placówek oświatowych to indywidualne instalacje administrowane przez dyrektorów, niepowiązane z miejską siecią monitoringową, wobec czego ich rozbudowa o zewnętrzne urządzenia rejestrujące leży w gestii dyrektorów, a koszty z tym związane nie mogą być pokryte ze środków zabezpieczonych na zadaniu inwestycyjnym pn. " Rozbudowa monitoringu wizyjnego" - czytamy w odpowiedzi prezydenta Sochy.

Prezydent podkreślił, że największą wagę przy podejmowaniu decyzji będą mieć analizy policji. 

A Waszym zdaniem, gdzie powinny pojawić się nowe kamery?

Najnowsze informacje z Żor w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • krzysiek-xc

  Moim zdaniem park kleszczówka to był dobry pomysł, bo tam nie dość że jest ciemno, to jeszcze zbierają się typki spod ciemnej gwiazdy i w biały dzień piją tanie wino.

 • W.M

  Moim zdaniem bardzo by się przydały kamery w parku zjednoczonej Europy na osiedlu Sikorskiego.Park jest bardzo zanieczyszczony butelkami ,puszkami i podobnymi śmieciami w niesamowitych ilościach,spożywa się tam alkohol i wyrzuca odpady gdzie popadnie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.