Wiadomości z Żor

Ewa Swoboda wywalczyła brąz sztafety 4x100 metrów podczas ME w Londynie!

• Dodano: 2019-07-23 08:15, aktualizacja: 2019-07-23 08:18

Złoto w sprincie podczas minionych Mistrzostw Europy U23 w Londynie to nie jedyne osiągnięcie biegaczki z Żor. Dzięki Ewie Swobodzie sztafeta 4x100 metrów zdobyła brązowy medal!

Sprinterska sztafeta w składzie Klaudia Siciarz, Marlena Gola, Martyna Kotwiła i Ewa Swoboda wywalczyła podczas młodzieżowych Mistrzostw Europy U23 w Londynie brązowy medal. Biegaczka z Żor jako ostatnia odbierała pałeczkę i dzięki wyjątkowej szybkości na finiszu lekkoatletki zdobyły trzecie miejsce. Wyprzedziły je jedynie reprezentacje Niemiec i Francji. Nasze biegaczki uzyskały wynik 44,08.

Wielkie emocje przyniósł nam start sztafety 4x100 metrów. Sam bieg był popisem w wykonaniu Ewy Swobody. Gdy odbierała pałeczkę nic nie wskazywało na to, że będzie w stanie walczyć o podium. Finiszowała jednak kapitalnie i na ostatnich metrach awansowała na trzecią pozycję – komentowali po biegu dziennikarze TVP Sport.

Największym osiągnięciem Ewy jest jednak obroniony tytuł mistrzyni Europy w biegu na 100 metrów. W szwedzkim Gavle (tzw. Diamentowa Liga odbywa się w kilku miastach Europy) Ewa Swoboda wygrała z czasem 11,15, broniąc tym samym tytułu zdobytego w Bydgoszczy dwa lata temu. Wynik stanowi nowy rekord Polski w kategorii U23 i dał żorzance awans na igrzyska olimpijskie w Tokio.