Wiadomości z Żor

Policja apeluje - Powiedz NIE, reaguj, chroń przed uzależnieniami

  • Dodano: 2019-07-22 11:30

Sprzedaż alkoholu osobom poniżej 18 roku życia, rozpijanie małoletnich i udzielanie im narkotyków to przestępstwa, za które można trafić do więzienia i to nawet na 8 lat!

Zastanów się zatem zanim je popełnisz, a jeśli jesteś świadkiem natychmiast REAGUJ!

Wakacje to niestety czas kiedy młodzież często rozpoczyna swe pierwsze eksperymenty z używkami, nie bądź więc obojętny i pomóż nam chronić przed nimi najmłodszych.

Trwające wakacje letnie, nowe znajomości i wpływ środowiska w jakim przebywa młodzież to często czynniki sprzyjające pierwszym kontaktom z alkoholem, czy narkotykami. Nie trzeba nikogo przekonywać jak negatywne skutki mogą one wywrzeć na organizm młodego człowieka. Dlatego im szybciej zareagujemy i nie pozwolimy na to, aby nastolatek popadł w uzależnienie, tym skuteczniej uchronimy go przed tragicznymi konsekwencjami ów niewłaściwych wyborów.

Nie odwracaj wzroku jeśli widzisz, że ktoś łamie prawo!

Dlatego też apelujemy nie odwracaj wzroku jeśli widzisz, że ktoś łamie prawo i rozpija małoletniego, sprzedaje mu alkohol lub co gorsza udziela narkotyku! Każdy z nas ma bowiem społeczny obowiązek reagowania na przypadki demoralizacji nieletnich, a zwłaszcza, gdy wiąże się to z popełnieniem przestępstwa.

Przypominamy, że za sprzedaż alkoholu osobom poniżej 18 roku życia grozi wysoka kara grzywny i utrata koncesji na sprzedaż alkoholu, za rozpijanie małoletniego do 2 lat więzienia, a za udzielenie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej nawet do 8 lat za kratkami.

A co jeśli sprawcą czynu zabronionego jest inny nieletni? I ten nie pozostanie bezkarny. Gdy poda swojemu rówieśnikowi alkohol lub środek odurzający odpowie, z tym, że przed sądem dla nieletnich.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.