Wiadomości z Żor

Eliminacje Mistrzostw Polski w Jeździe na Hulajnodze

  • Dodano: 2021-07-12 08:00, aktualizacja: 2021-07-12 08:13

Wielkimi krokami zbliżają się „Eliminacje Mistrzostwa Polski w Jeździe na Hulajnodze”. 17 lipca na Skateparku przy ul. Folwareckiej będziemy mogli zobaczyć najlepszych zawodników w Polsce.

Impreza organizowana jest przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich oraz Polish Scoot Commission, a partnerem imprezy został Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha.

Zawody odbędą się w trzech kategoriach wiekowych. Eliminacje składać się będą z dwóch etapów

Etap pierwszy w formie „Jam Session” polegał będzie na przejazdach grupowych zawodników w określonym przedziale czasowym, w ramach którego zawodnicy wykonywać będą ewolucje celem uzyskania jak największej liczby punktów. W etapie drugim zaprezentują się najlepsi zawodnicy w formie dwóch indywidualnych przejazdów. Punktowany będzie ten z większą ilością zdobytych punktów. Komisja sędziowska będzie oceniać stopień trudności tricków, ich różnorodność, płynność i styl.

Pula nagród wynosi 3000 zł. Przewidziane są nagrody dla najlepszych żorzan w każdej kategorii

Uwaga żorzanie! W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy posiadający aktualną licencję  zawodniczą PZSW, będzie można ją nabyć w dniu imprezy w biurze zawodów.

Dla kibiców stworzona zostanie specjalna strefa kibica z konkursami dla publiczności.

Impreza odbędzie się przy wsparciu sponsorów. Do ich grona dołączyły żorskie firmy „Bar Bistro Cegielnia” oraz „Kapadora”.

Eliminacje Mistrzostw Polski w Jeździe na Hulajnodze

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.