Wiadomości z Żor

Efektowne wydarzenie w szczytnym celu. Przed nami trzecia edycja Żorskiej Sceny Ogniowej!

  • Dodano: 2024-04-02 10:00

To będzie bez wątpienia jedna z najbardziej widowiskowych imprez organizowanych w naszym mieście! Już 20 kwietnia na Rynku odbędzie się „Żorska Scena Ogniowa” - Nadzieja ma skrzydła. Przed nami kilka godzin gorących pokazów fireshow, magicznych występów iluzjonistycznych oraz porywających występów aerialistów!

Charytatywna impreza w Żorach powraca

Żorska Scena Ogniowa to impreza charytatywna organizowana już po raz trzeci. W tym roku bohaterem zbiórki charytatywnej jest Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. Jana Pawła II" w Żorach.

Podczas III Żorskiej Sceny Ogniowej wystąpią:

  • Krakowska Sekcja Akrobatyki Powietrznej,
  • Błazen Pieron,
  • Shamanic Fire,
  • Prototype Group,
  • Firelight,
  • Fratres Ignis,
  • Isafira,
  • Krystian Minda,
  • Jerzy Kozłowski,

Na każdego chętnego kuglarza czekać będzie Scena Otwarta, gdzie może wejść każdy (tyczy się to także osób z widowni). Dodatkową atrakcją będzie również stanowisko z malowaniem buziek i zaplataniem kolorowych warkoczyków. 

Wydarzenie odbędzie się 20 kwietnia 2024 w godzinach 18:30 - 23:00 na żorskim Rynku. Wstęp jest bezpłatny.

Zapisy na Żorski Bieg Ogniowy

Już po raz 11. biegacze przemierzą uliczki żorskiej Starówki, rozświetlone blaskiem płonących pochodni. Żorski Bieg Ogniowy tradycyjnie towarzyszył będzie obchodom Święta Ogniowego, które jak co roku przypada 11 maja! W tegorocznym Biegu Ogniowym będzie mogło wziąć udział aż 800 zawodników! Na liście startowej jest jeszcze około 280 wolnych miejsc.

Biegacze staną na linii startu przy ul. ks. Klimka w sobotę, 11 maja o godzinie 22:30. W świetle rozpalonych pochodni uczestnicy imprezy przemierzą uliczkami miasta trasę o długości 5 km. W pakiecie startowym otrzymają upominek od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, a na mecie także piękny medal i butelkę wody.

Dla najlepszych biegaczy przewidziano nagrody finansowe oraz statuetki. Limit czasu na ukończenie biegu wyniesie 60 minut. Organizatorami imprezy są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach oraz Grupa Biegowa HRmax Żory, która zaprasza na wspólne treningi trasą XI Żorskiego Biegu Ogniowego. Treningi będą odbywały się we wtorki o godzinie 19:00 począwszy od 7 kwietnia do 7 maja - zbiórka przy SP 3 ul. Ks. Klimka.

Zgłoszenia do Biegu Ogniowego przyjmowane będą do 26 kwietnia do godz. 15:00 przez stronę internetową.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również