Wiadomości z Żor

Dzień Pieczy Zastępczej z udziałem żorskich stróżów prawa i Sznupka [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-05-31 08:00, aktualizacja: 2022-05-31 08:18

W miniony piątek w Parku „Piaskownia” odbył się festyn rodzinny organizowany przez Dział Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach w ramach wspólnego świętowania Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka. W tym dniu nie zabrakło też żorskich policjantów oraz „Sznupka”.

Festyn rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka

Rodzina zastępcza przyjmując dziecko pod swoją opiekę, dba o jego rozwój fizyczny i intelektualny. Integralnym filarem jest zaspakajanie potrzeb zarówno w sferze materialno - bytowej jak i emocjonalnej. Zaangażowanie w proces kształcenia, pogłębianie zainteresowań, to z pewnością jeden z jej celów.

W piątek „Sznupek” oraz żorscy mundurowi zaproszeni zostali do udziału w spotkaniu, które miało na celu podziękowanie wszystkim rodzinom zastępczym za trud i ciężką pracę włożoną w wychowanie dzieci. Park Piaskownia zamienił się na chwilę w magiczne miejsce, gdzie przybyłe rodziny wzięły udział w grze terenowej, a na koniec została wybrana żorska rodzina zastępcza roku 2022.

Miłą niespodzianką dla dzieci była również wizyta maskotek policyjnej i miejskich tj. Sznupka, Żorka i jego żony Żorki, Kulturka, strażackiego Pożorka oraz Wiślanki.

Mundurowi, w tym dzielnicowi zaprezentowali policyjny sprzęt oraz opowiedzieli o bezpieczeństwie i zaufaniu, które jest tak bardzo ważne w rodzinach i względem Policji. Rozmawiając z dziećmi, podejmowali również tematy związane z bezpieczeństwem użytkowników ruchu drogowego oraz te związane z rodzicielstwem.

Takie spotkania pokazują jak tworzyć więzi, dbać o innych i o siebie.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w 2022 przypada na 30 maja. Został ustanowiony na mocy uchwały Sejmu RP z 2006 roku. Głównym celem tego Dnia jest poruszenie problematyki związanej z poprawą losu odrzuconych oraz osieroconych dzieci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również