Wiadomości z Żor

Dzielnicowi pomogli w zorganizowaniu niespodzianki dla małej bohaterki

  • Dodano: 2020-12-18 13:00

„Dobrych przyjaciół trudno znaleźć, a jeszcze trudniej zapomnie挔 tak, jak wczorajszej niespodzianki zorganizowanej przez uczniów dla chorej Basi z Żor.

Kiedy policjanci usłyszeli o 9-latce i jej zmaganiach z chorobą spontanicznie postanowili wesprzeć inicjatywę dzieci i wspólnie z nimi złożyć przedświąteczną wizytę ich koleżance. Mundurowym tradycyjnie towarzyszył uwielbianych przez najmłodszych Sznupek.

9-letnia Basia z Żor cierpi na chorobę genetyczną wymagającą wieloletniego, żmudnego leczenia. Dziewczynka jednak, jak usłyszeliśmy od jej mamy, dzielnie znosi wszelkie skomplikowane zabiegi, pobyty w szpitalu, czy wizyty u lekarzy. Pomimo niedogodności związanych ze swoim schorzeniem jest niezwykle silna i radosna. Oprócz tego, że jest cierpliwą pacjentką to także zwyczajną uczennicą Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach, gdzie znalazła właśnie oddanych przyjaciół.

To oni – uczniowie czwartej klasy z wychowawcą i nauczycielami postanowili odwiedzić Basię, która ostatnio przeszła kolejny zabieg i niebawem po tym, jak zapadła decyzja o zorganizowaniu niespodzianki pojawili się pod jej domem. Towarzyszyli im zaproszeni policjanci pierwszego kontaktu, którzy z kolei zabrali ze sobą Sznupka.

Dziewczynka od swoich przyjaciół otrzymała liczne upominki, a tuż pod spotkaniu wraz z rodzicami wyjechała na kolejną konsultację do specjalistyŚ

9-letniej Basi i jej rodzicom także my składamy serdeczne życzenia wytrwałości w walce z chorobą, a na nadchodzące święta wiele spokoju, radości i ciepłej atmosfery przy rodzinnym, wigilijnym stole. Basiu, trzymamy kciuki i wspieramy Cię z całego serca!

Dzielnicowi pomogli w zorganizowaniu niespodzianki dla małej bohaterki

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.