Wiadomości z Żor

Dym z transformatora na os. Ks. Władysława

  • Dodano: 2019-07-23 09:00, aktualizacja: 2019-07-23 10:08

W poniedziałek późnym wieczorem transformator pod blokiem nr 8 na os. Ks. Władysława w Żorach zaczął dymić. Na miejsce od razu przyjechały straż pożarna oraz pogotowie energetyczne.

W poniedziałek ok. godziny 21:30 mieszkańcy ostatnich klatek w bloku 8 zauważyli, że żarówki migoczą i przygasają. Usłyszeli też głębokie „buczenie” z sieci energetycznej. W chwilę później wszystkie urządzenia podłączone do sieci przestały działać. Gdy wyjrzeli przez okno, okazało się, że z pobliskiego transformatora unosi się strużka siwego dymu. Prądu nie miały też okoliczne domy i bar z kebabem.

Na miejsce od razu przyjechał straż pożarna. Strażacy zabezpieczyli teren i ocenili poziom zagrożenia, ale sami nie przystąpili do dalszych prac. 

Jeśli nie ma konieczności działań ratowniczych przy urządzeniach wysokoenergetycznych, to zawsze czekamy na pogotowie energetyczne. Dopiero kiedy oni potwierdzą, że odłączyli napięcie – możemy przystąpić do działania. A w tym przypadku zadymienie była na tyle niewielkie, że po odłączeniu napięcia samo zgasło – wyjaśnia oficer prasowy żorskiej PSP, st. kpt. inż. Krzysztof Kuś.

Niedługo później  na miejscu pojawiło się pogotowie energetyczne. Pracownicy od razu zabrali się do naprawiania awarii. Ok. 23:00 sieć zaczęła działać, ale to nie był koniec ich pracy. Obecnie (wtorek rano), prace ciągle trwają.

Przyczyną awarii było najpewniej przeciążenie sieci i wysoka temperatura – mówią pracownicy pogotowia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również