Wiadomości z Żor

Darmowe szkolenia online dla żorskich seniorów

  • Dodano: 2020-05-11 08:45, aktualizacja: 2020-05-11 08:52

Ruszają darmowe szkolenia online z obsługi laptopów, tabletów i smartfonów dla seniorów.

W ramach projektu Śląskiej Akademii Senior@, osoby po 65 roku życia uczą się obsługi laptopów, tabletów, czy smartfonów, zdobywając umiejętności poruszania się w Internecie, a dzięki temu zyskują dostęp do usług, informacji i social media.

Uwaga! Uczestnicy kursu otrzymają na własność tablet!

W trosce o bezpieczeństwo uczestników, w okresie pandemii Fundacja Partycypacji Społecznej wprowadziła możliwość odbywania szkoleń online. Szkolenia uczą m.in. tego jak korzystać z e-recept, jak bezpiecznie i wygodnie płacić rachunki oraz dokonywać zakupów przez Internet z dostawą do domu. Studenci Śląskiej Akademii Senior@ poznają również aplikacje Messenger i WhatsApp, które mogą ułatwić im kontakt z rodziną. Na zakończenie kursu, uczestnicy otrzymają na własność tablet, który pozwoli im w praktyce wykorzystać zdobyte umiejętności. Szkolenia prowadzą wyspecjalizowani trenerzy, przygotowani do pracy z osobami starszymi, wykorzystując odpowiednie metody szkoleniowe.

Kurs obejmuje 60 lub 90 godzin, które realizuje się w trakcie kilkunastu spotkań online, prowadzonych w 10-osobowch grupach. W zajęciach mogą wziąć udział osoby po 65 roku życia, mieszkające w Żorach oraz posiadające dostęp do sprzętu umożliwiającego realizację szkoleń zdalnych. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 575 888 964 lub 32 496 94 88 w celu uzyskania szczegółowych informacji. Więcej na ten temat na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Darmowe szkolenia online dla żorskich seniorów

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.