Wiadomości z Żor

Czterech mężczyzn nie zastosowało się do obowiązujących zasad. Grozi im wysoka grzywna

  • Dodano: 2020-04-01 09:45

Od ubiegłego tygodnia w naszym kraju obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem.

Choć większość obywateli przestrzega wprowadzonych ograniczeń to zdarzają się przypadki skrajnej nieodpowiedzialności i łamania prawa. Przykładem może być zasługująca na surową naganę postawa czterech mężczyzn, którzy spotkali się “na mieście”, by wypić razem alkohol.

Czterej mężczyźni, w wieku od 24 do 59 lat, zostali przyłapani na łamaniu przepisów zarówno tych zakazujących spożywania alkoholu w miejscach publicznych, jak i związanych z wprowadzonymi ograniczeniami w czasie panującej epidemii. O tym, że naruszyli przepisy bezpieczeństwa policjanci dowiedzieli się od mieszkańców, którzy dostrzegli grupę przez okna i zaalarmowali stróżów prawa.

Mundurowi natychmiast zareagowali i podjęli wobec mężczyzn interwencję. Niestety spotkali się z lekceważącą postawą wobec prawa i odmową przyjęcia mandatów karnych. Krnąbrna czwórka stanie teraz przed sądem, mężczyznom grozi nawet do 5 tys. złotych grzywny.

Policjanci przypominają, że wprowadzone zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się, nakładają na obywateli obowiązek pozostania w domu, który nie dotyczy jedynie dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb tj. zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Przypominają też, że zamknięcie granic, szkół, galerii handlowych, placów zabaw, skwerów, czy parków wynikało z troski o to, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem. Dlatego też po raz kolejny apelujemy – ZOSTAŃcie w DOMU i PRZESTRZEGAJcie  PRAWA, a jeśli naruszycie przepisy liczcie się z poważnymi konsekwencjami karnymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również