Wiadomości z Żor

6. Rajd Wilczy już w ten weekend!

  • Dodano: 2022-03-24 12:00

Zupełnie nowe trasy i wyzwania będą w tym roku czekały na uczestników Rajdu Wilczego. Szósta edycja imprezy będzie rozgrywana na pięciu różnorodnych trasach, wśród których coś dla siebie znajdą zarówno rodziny chcące aktywnie spędzić czas, jak i miłośnicy ekstremalnych sportowych wrażeń.

Rajd Wilczy w Żorach

Rajd Wilczy odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 marca będzie rozgrywany na pięciu trasach, dostosowanych zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych sportowców. Czego można spodziewać się podczas zmagań w poszczególnych kategoriach? Jak co roku organizatorzy Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Eventyr” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach przygotowali niesamowite trasy prowadzące po terenie Żor jak i regionu. Szykują się niezapomniane atrakcje i zadania specjalne.

  • Trasa PROFI - to wyzwanie dla najbardziej zaawansowanych zespołów dwuosobowych.  130-kilometrowa trasa, podczas której do pokonania będą etapy: pieszy, kajakowy oraz rowerowy, a także zadania specjalne.
  • Trasa OPEN - 60-kilometrowa trasa dla zespołów dwuosobowych. Na uczestników czeka etap pieszy i rowerowy oraz zadania specjalne.
  • Trasa rowerowa – start indywidualny na dystansie ok. 40 km.
  • Trasa piesza - start indywidualny na dystansie ok. 20 km.
  • Trasa rodzinna - bieg na orientację w terenie miejskim, połączony z zadaniami specjalnymi, zlokalizowanymi w ciekawych miejscach Żor. W rywalizacji mogą wziąć udział zespoły rodzinne oraz złożone z dzieci i młodzież, liczące od 2 do 5 osób.

Zgłoszenia do zawodów są już zamknięte, a listy startowe można znaleźć na stronie eventyrteam.pl.

Patronat honorowy nad imprezą objął Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory. Rajd Wilczy organizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Żory.

        

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również