Wiadomości z Żor

47-latka wtargnęła do cudzego mieszkania! Odpowie za naruszenie miru domowego

  • Dodano: 2020-10-06 09:30

Wtargnęła do cudzego mieszkania, wystraszyła matkę z dzieckiem, a potem sięgnęła na półkę po alkohol i 20 złotych leżące na stoliku. Nie reagowała na prośby opuszczenia mieszkania, a kiedy na miejsce przybyli policjanci nie wykonywała ich poleceń. 47-latka została zatrzymana.

Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu

W minioną sobotę, przed godziną 11.00 do mieszkania w dzielnicy Kleszczówka wtargnęła obca kobieta. W mieszkaniu wraz z małym dzieckiem przebywała 28-latka, którą zszokowała nieoczekiwana sytuacja. 47-latka jakby nigdy nic przemieściła się do pokoju dziecka, usiadła na łóżku, a kiedy została poproszona przez właścicielkę mieszkania o jego opuszczenie wstąpiła w nią agresja.

Zdenerwowana 28-latka w obawie o swoje bezpieczeństwa wraz z dzieckiem wyszła na zewnątrz, zamknęła za sobą drzwi na klucz i zwróciła się o pomoc do policjantów. Kiedy ci przybyli na miejsce okazało się, że nieproszona w odwiedziny kobieta raczy się alkoholem trzymając w ręku 20-sto złotowy banknot należący do właścicielki mieszkania.

47-letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego została zatrzymana i doprowadzona do komendy, a tam poddana badaniu na alkomacie. Urządzenie wykazało u niej ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta wkrótce usłyszy zarzuty. Za naruszenie miru domowego grozi jej kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.