Wiadomości z Żor

38-letni żorzanin znalazł się w potrzebie. Policjanci przybyli na czas!

  • Dodano: 2023-12-01 07:45, aktualizacja: 2023-12-01 07:49

Policjanci pomogli mężczyźnie, który podczas spaceru w lesie doznał urazu nogi. Mieszkaniec Żor krwawił i wymagał pomocy medycznej. Mimo trudności wynikającej z braku dokładnej lokalizacji policjanci odnaleźli mężczyznę w lesie.

Pomoc dotarła na czas do 38-letniego żorzanina

Sytuacja wydarzyła się około godziny 1.30 ze środy na czwartek. 38-letni żorzanin podczas spaceru w lesie, doznał nagłego urazu w nodze i zaczął krwawić. Konieczna była pomoc medyczna.

Mundurowi natychmiast ruszyli mu z pomocą, jednak dotarcie do niego było utrudnione ze względu na brak informacji na temat dokładnej lokalizacji. Po około 30-minutach odnaleźli żorzanina i udzielili pierwszej pomocy. Następnie na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala.

Numer alarmowy 112

Pomoc medyczna i szybkość działania, w przypadku poważnych sytuacji jak ta, jest niezwykle ważna. Dlatego warto pamiętać, że w przypadku nagłych wypadków należy jak najszybciej wezwać służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer alarmowy 112, jak również w miarę możliwości dokładnie określić lokalizację, aby pomoc mogła dotrzeć na miejsce jak najszybciej. Występujące w ostatnim czasie temperatury poniżej zera, szczególnie w nocy, mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla osób bezdomnych, które szukają schronienia. Stróże prawa codziennie kontrolują miejsca, gdzie grupują się bezdomni, aby zapewnić im odpowiednie wsparcie i bezpieczeństwo.

- Apelujemy do mieszkańców o zgłaszanie informacji o miejscach, w których mogą gromadzić się osoby. W sytuacjach niewymagających pilnej interwencji można to również zrobić korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - przekazują policjanci.

Dbajmy o siebie nawzajem, zachowujmy czujność i wiedzmy, że dzięki współpracy i społecznej odpowiedzialności możemy razem zadbać o bezpieczeństwo nas wszystkich. W razie potrzeby nie wahajmy skontaktować się z Policją i innymi służbami ratunkowymi, aby pomóc lub zgłosić potencjalne zagrożenie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również