Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

27-latek prowadził pod wpływem alkoholu i narkotyków i bez uprawnień

  • Dodano: 2019-10-14 11:00

Blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 27-letni mieszkaniec Zawiercia, którego w miniony weekend zatrzymali żorscy policjanci.

Badanie narkotestem dodatkowo wykazało, że kierowca był pod wpływem narkotyków.

Jak się okazało 27-latek nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami

W piątek w godzinach porannych policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy, który uderzył w garaż przy ulicy Kłokocińskiej. Kiedy przybyli na miejsce okazało się, że mężczyzna podczas wykonywania manewru cofania wjechał na skarpę, a potem ruszając do przodu uszkodził metalowe elementy garażu, po czym pozostawił samochód i udał się do pokoju hotelowego.

Dzięki pomocy świadków mundurowi błyskawicznie dotarli do mężczyzny, którym okazał się 27-letni mieszkaniec Zawiercia, a kiedy go przebadali na alkomacie potwierdziło się, że jest pijany. Wynik badania wskazał u mężczyzny blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci dodatkowo poddali 27-latka badaniu narkotestem, a potem badaniu krwi, gdyż pierwsze z nich zakończyło się wynikiem pozytywnym. Jak ustalili stróże prawa mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami.

Wkrótce 27-letni kierowca z Zawiercia stanie przed sądem, grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.