Wiadomości z Żor

Zakupy ratalne rekomendowane przez doradców finansowych

  • Dodano: 2023-05-17 07:30, aktualizacja: 2023-05-17 07:44

Czasami trudno jest zrezygnować z zakupu jakiegoś drogiego gadżetu elektronicznego. Pokusa jest zbyt silna. Niestety nie zawsze też będzie nas stać na jakieś większe jednorazowe wydatki. Są też okoliczności, gdy po prostu jesteśmy zmuszeni do tego, aby kupić produkt, który kosztuje kilka tys. albo kilkanaście lub więcej. Co więc zrobić, jeżeli nie dysponujemy środkami finansowymi, a musimy zmodernizować biuro lub natychmiast kupić lodówkę, ponieważ stara się wczoraj popsuła?

Najprostszym rozwiązaniem będzie wówczas zrealizowanie zakupów na raty, a wariant ten jest polecany w zasadzie przez wszystkich doradców finansowych. Duża ilość klientów nie za bardzo zorientowanych w produktach finansowych może mieć pewne obawy, ale są to transakcje całkowicie bezpieczne i bardzo popularne.

  1. Zakupy ratalne realizowane są bardzo szybko
  2. Zakupy na raty całkowicie bezpieczne
  3. Zakupy ratalne – pozwól sobie na komfort

Zakupy ratalne realizowane są bardzo szybko

Są grupy konsumentów, które niestety czasami zrażają się do różnych dodatkowych form zakupowych, jeżeli ktoś na przykład alergicznie wręcz reaguje na rozmaite formalności. Nie musimy się jednak obawiać w przypadku zakupów ratalnych. Będą one realizowane bardzo szybko, a konkretnie chodzi tu o same procedury, które są w zasadzie minimalne. Przede wszystkim, jeżeli już chcemy kupić telewizor albo komputer w ten sposób, to najważniejsze będzie przeanalizowanie naszego domowego albo firmowego budżetu. Jeżeli decydujemy się na taką transakcję, to trzeba wypełnić odpowiedni wniosek. Tam podajemy dane osobowe i przedstawiamy swoją własną propozycję ilości rat. Następnie wniosek taki oddawany jest konsultantowi w sklepie, który wysyła go do banku, który współpracuje z danym sklepem.

Kolejnym etapem jest weryfikacja naszego wniosku, co trwa bardzo. Ponieważ najczęściej już na następny dzień jest przysłana decyzja. Wówczas właśnie najczęściej dowiadujemy się, że zakup taki jak najbardziej może być zrealizowany i pozostaje nam tylko podpisać umowę.

Zakupy na razie całkowicie bezpieczne

Jedną z ważniejszych kwestii, która także będzie zawsze analizowana przez konsumentów, a jeżeli o tym nie pamiętają, to będzie przypominana przez konsultantów, jest bezpieczeństwo zakupów na raty. Na kwestie bezpieczeństwa zawsze zwracają uwagę banki, które współpracują z takimi sklepami. Na wstępie od razu każdy konsultant poinformuje nas, że wystarczającym zabezpieczeniem jest umowa, w której zawarte są odpowiednie informacje dostosowane do konkretnej ustawy polskiego prawa. Poza tym, jeżeli chcemy być całkowicie pewni bezpiecznych transakcji, to najlepiej jest korzystać z zaufanych rekomendowanych sklepów.

Zakupy ratalne – pozwól sobie na komfort

Różne produkty takie, jak nowoczesny technologicznie sprzęt elektroniczny potrafią rzeczywiście ułatwić nam życie lub dostarczyć rozrywki. Dlaczego więc nie moglibyśmy sobie od czasu do czasu zapewnić odrobinę luksusu? To właśnie gwarantuje nam możliwość skorzystania z opcji zakupów ratalnych. Wówczas nawet produkty tak znanych marek jak Apple albo Gucci mogą być dostępne dla klientów typowo ekonomicznych.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.