Wiadomości z Żor

Szukasz pomysłu na wakacje z dziećmi? Wybierz Muszynę

  • Dodano: 2024-07-08 11:00

Wakacje to czas, kiedy większość rodziców stara się choć na kilka dni zabrać dzieci na wypoczynek. Może on mieć różne formy, bo tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak rodzina lubi spędzać swój wolny czas. Jedni wybierają wczasy nad morzem nastawione na leniuchowanie na plaży, inni ruszają w podróż, by zwiedzić nowe miejsca, a jeszcze inni chcą ten czas spędzać aktywnie. Czy są miejsca, w których da się połączyć różne rodzaje wypoczynku i zaplanować idealne wczasy z dziećmi? Oczywiście! Muszyna w Beskidzie Sądeckim będzie idealna.

Co robić w Beskidzie Sądeckim?

Góry kojarzą się przede wszystkim z wędrówkami pieszymi i przyjeżdżając w Beskid Sądecki, można wybierać i przebierać w widokowych szlakach o różnym stopniu trudności. W okolicach Muszyny czekają zarówno ścieżki spacerowe prowadzące np. przez Las Lipowy Obrożyska czy do wieży widokowej na Malniku, jak i bardziej wymagające, choć wciąż dostępne nawet dla dzieci, szlaki na Jaworzynę Krynicką, do Bacówki nad Wierchomlą, na Pustę Wielką czy w Góry Leluchowskie.

Ale Muszyna to także raj dla wielbicieli różnych innych aktywności. Rozbudowana sieć szlaków i ścieżek rowerowych pozwala planować wycieczki zarówno w dolinach, jak i na górskich stokach. Można też ruszyć na sąsiednią Słowację, gdzie transgraniczny szlak rowerowy łączy uzdrowiska po obydwu stronach granicy. W Muszynie miejsce dla siebie znajdą też miłośnicy szybkiej jazdy i adrenaliny. Na terenie Sankolandii działa latem tor downhillowy.

Trudno wyobrazić sobie wakacje z dzieckiem bez bodaj niewielkiej ilości atrakcji wodnych. Tu także Muszyna jest idealna. Odkryte baseny działają latem na Zapopradziu, z kolei w kompleksie Klimek skorzystać można z Aquaparku. Osoby, które wybrały specjalną ofertę wakacyjną pensjonatu Klimek, mają możliwość codziennego korzystania z niego w ramach pakietu. Ale woda to nie tylko baseny. Położenie nad Popradem sprawia, że w Muszynie organizowane są spływy kajakowe i pontonowe, które są doskonałą atrakcją rodzinną.

Atrakcje Muszyny

Co warto zwiedzić w Muszynie z dziećmi? Lista jest długa, a atrakcji nie brakuje. Choć maluchy łatwo się nudzą, to na pewno będą zadowolone z wizyty w prawdziwym zamku. Jego ruiny, świadectwo długiej historii Muszyny, wznoszą się na wzgórzu nad Popradem. Dzięki niedawnemu remontowi odzyskały blask, a przy tym są świetnym punktem widokowym.

Ale to dopiero początek. Ogród sensoryczny w Muszynie wraz z Ogrodem bajek, ogrodami tematycznymi oraz mini zoo doskonale nadaje się na spędzanie czasu z najmłodszymi. To miejsce, gdzie przez zabawę można poznawać rośliny, miejscowe legendy oraz spotkać się z bliska ze zwierzętami. Na dzieci czeka też w Muszynie park linowy, zorbing, tor do minigolfa, park dmuchawców Ninja Park oraz sala zabaw Łobuzownia, która sprawdzi się idealnie przy gorszej pogodzie. W Beskidzie Sądeckim nie ma czasu na nudę. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.