Wiadomości z Żor

Pompy ciepła Żory

  • Dodano: 2023-11-23 10:30

Żorskie pompy ciepła będą integralną częścią nowoczesnego i ekologicznego systemu ogrzewania domów oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Sprawdź pompy ciepła Żoryhttps://innogygo.pl/pompy-ciepla/zory/

Co to jest pompa ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie, które stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych pieców węglowych. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu energii cieplnej obecnej w otoczeniu. Obecnie istnieją różne typy pomp ciepła wykorzystujących energię: powietrza; gruntu;

Dzięki temu możesz wybrać model idealnie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i warunków Twojej nieruchomości. Jeśli wybierzesz pompę ciepła, warto wiedzieć, że jest to urządzenie wielofunkcyjne. Pozwala ogrzać dom, ale także ochłodzić go latem, kiedy temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka.

Jak długo trwa montaż pompy ciepła w Żorach

Montaż pomp ciepła trwa zwykle około 3 dni. Pierwszego dnia montowane są główne elementy kotłowni, planowana jest instalacja i osadzane są bloczki betonowe, na których będzie spoczywał zewnętrzny agregat pompy ciepła. Drugiego dnia montuje się zewnętrzny zespół pompowy, budowane są linia chłodnicza i łączone wszystkie elementy w całość. Trzeciego dnia zazwyczaj wykonywane są prace elektryczne.

Czy instalacja pompy ciepła jest opłacalna

Odpowiedź może być tylko jedna: zdecydowanie tak. Za instalacji przemawia przede wszystkim energooszczędność pompy ciepła, która wynika z niskich kosztów ogrzewania, a także jej bezobsługowej pracy, która pozwala oszczędzać na rachunkach, ale także na swoim czasie. Należy także wspomnieć o aspekcie ekologicznym: ponieważ pompa ciepła nie wytwarza szkodliwych substancji, popiołów ani dymu, jest rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska. Jest to niewątpliwie doskonała ekologiczna alternatywa dla konwencjonalnych instalacji grzewczych.

Czy korzystanie z pompy ciepła w naszym klimacie jest uzasadnione

Pompa ciepła to nadal stosunkowo nowe źródło ciepła. Jak się okazuje, nawet w naszym klimacie, pompa ciepła może z powodzeniem spełniać swoją funkcję, przynosząc użytkownikom oszczędności. Trzeba pamiętać, że aby instalacja pompy ciepła była w pełni uzasadniona, instalacja grzewcza w budynku musi być przystosowana do pracy w stosunkowo niskich temperaturach, a sam budynek musi posiadać stosunkowo niskie zapotrzebowanie na ciepło.

Ile kosztuje pompa ciepła w Żorach?

Wszystko zależy od klasy pomp ciepła, którą się wybierze, Uwzględniając kompleksową instalacje od A do Z to trzeba się liczyć z inwestycją od 40 tys. do 60 tys. Mowa oczywiście o pompach ciepła takich firm jak Mitsubishi, Panasonic czy Daikin.

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.