Wiadomości z Żor

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru dywanika samochodowego?

  • Dodano: 2021-02-01 13:15

Dywaniki samochodowe są stałym elementem wyposażenia pojazdu. Co ciekawe, są stosounkowo często wymienianym elementem w związku z czym wielu kierowców zastanawia się na co zwrócić uwagę planując zakup dywanika samochodowego. Krótko i zwięźle na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

Dywaniki gumowe czy welurowe?

Z reguły wybieranie dywanika samochodowego rozpoczyna się przede wszystkim od wyboru pomiędzy dywanikiem gumowym a welurowym. Gumowe dywaniki są bardzo cenione za funkcjonalność. Wyposażone są w korytka, dzięki czemu są w stanie zebrać trochę wody, błota i piasku chroniąc wnętrze pojazdu przed tymi zabrudzeniami. W związku z czym znakomicie sprawdzają się jesienią i zimą. Co ciekawe, gumowe dywaniki mogą być również wykorzystywane w bagażniku jako funkcjonalna gumowa mata do bagażnika. Bez wątpienia pod względem funkcjonalnym gumowe dywaniki spełniają swoją rolę ochronną.

Dla pojazdów, w których najważniejsza jest estetyka rozwiązaniem są nieco bardziej eleganckie (w stosunku do dywaników gumowych) dywaniki welurowe. Tego rodzaju dywaniki bez wątpienia dodają wnętrzu wspomnianej elegancji w związku z czym nie bez przyczyny tego typu dywaniki są stosowane w samochodach wysokiej klasy. Trzeba jednak zauważyć, że nieco słabiej sprawdzają się podczas śniegu lub deszczowej pogody. W związku z czym raczej lepiej sprawdzą się latem kiedy łatwiej o sprzyjającą pogodę.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Oczywiście wybór pomiędzy dywanikami gumowymi a welurowymi to nie wszystko. Jest jeszcze parę innych elementów na które może zwrócić uwagę kierowca planujący zakup nowych dywaników. Między innymi jest to sposób przytwierdzenia dywaników do podłoża. Zazwyczaj w przypadku dywaników gumowych stosowane są gumowe wypustki, które zapobiegają ślizganiu się dywanika po podłożu. Czasami jednak to trochę za mało. Dlatego niektóre dywaniki wykorzystują plastikowe kołki za pomocą, których są przytwierdzane do podłogi. Ponadto, niektóre modele w celu zapobiegnięcia ślizganiu wykorzystują rzepy.

Poza powyższymi aspektami wybierając dywanik samochodowy oczywiście trzeba zwrócić uwagę na to aby pasował do naszego modelu samochodu. Jak wiadomo na rynku jest wiele uniwersalnych wycieraczek. Jeśli jednak jest to możliwe warto rozważyć zakup dywaników zaprojektowanych specjalnie dla naszego modelu samochodu. Na przykład jeśli jeździmy Skodą to najlepiej zamontować dokładnie dopasowane dywaniki Skoda.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.