Wiadomości z Żor

Miejsca warte zobaczenia w okolicach Karpacza. Sprawdź naszą inspirującą listę!

  • Dodano: 2022-01-11 08:45, aktualizacja: 2022-01-12 08:27

Szukasz ciekawych koncepcji na spędzenie wolnego czasu u podnóża Karkonoszy? A może to nie jest Twoja pierwsza wizyta w Karpaczu i okolicach, a pragniesz odwiedzić nowe, oryginalne miejsca? W tej okolicy masz naprawdę wiele możliwości, które spełnią Twoje wymagania. Znajdziesz tutaj niezwykłe, zdumiewające lokacje. Dolny Śląsk naprawdę potrafi zaskoczyć. Przeczytaj artykuł i dowiedz się co łączy Przesiekę i Kraj Kwitnącej Wiśni, a następnie pozwól sobie na chwilę relaksu w jedynym w swoim rodzaju mariażu Karkonoskiej natury i dalekowschodniej filozofii. 

Kilka ciekawych koncepcji na satysfakcjonujące spędzenie czasu 

Jeśli fizyczna aktywność w górach została przez Ciebie odhaczona, ale jeszcze Ci mało, to świetnym sposobem na dopełnienie wysiłku jest wizyta w całorocznym lodowisku. To świetne rozwiązanie, jakie nie zobowiązuje do określonego sezonu. Choć niewątpliwym plusem jest to, że oprócz syntetycznych paneli imitujących lód, w okresie zimowym organizowana jest naturalna powierzchnia, na której można się ślizgać do woli. W każdym razie to aktywność gwarantująca spory uśmiech, szczególnie gdy jakiś z naszych kompanów niekoniecznie dobrze sobie radzi z równowagą na lodzie. Innym pomysłem jest być odwiedzenie niezwykłego Pałacu w Wojanowie. To miejsce oddalone ok. 20 minut od Karpacza i naprawdę warto zobaczyć tak bajecznie prezentujący się budynek.

Przesieka, czyli wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić 

Szukasz trochę ciekawszych atrakcji niż te najpopularniejsze? Faktycznie, wiele polecanych punktów jest tak oczywistych, że trudno jest znaleźć nowe inspiracje na odpowiednie wykorzystanie czasu. Jednym z oryginalniejszych miejsc godnych polecenia jest kompleks Mała Japonia, w którym naprawdę można odnaleźć absolutną esencję Dalekiego Wschodu. Znajduje się tam między innymi ogród japoński Siruwia. Jego historia sięga lat 80. XX wieku i początkowo był ogrodem prywatnym. Z czasem jednak właściciele – całe szczęście – postanowili podzielić się pięknem tego magicznego miejsca. To tradycyjny, zgodny z filozofią feng shui, sposób aranżacji zieleni, który wzbudzi wewnętrzną harmonię w każdej spacerującej po niej osobie. To nie tylko wyjątkowa zieleń, ale także zdumiewająca kolekcja sprowadzonych prosto z Japonii drzewek bonsai. Wyobraź sobie delikatny szum wodospadów, liczne strumyki, ogrom niesamowitych barw kwiatów... To wszystko czeka na odwiedzających. Unikalność tego miejsca podkreśla tylko połączenie typowo Karkonoskiego całokształtu z naturą Dalekiego Wschodu. A jeżeli już będziesz w okolicach Karpacza, to sprawdź pod tym linkiem www.malajaponia.pl/atrakcje-turystyczne/karpacz/  jak dobrze dodatkowo spędzić tam czas. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.