Wiadomości z Żor

Manekiny krawieckie - zastosowanie oraz ich rodzaje

  • Dodano: 2018-06-11 14:30

Manekiny krawieckie ułatwiają szycie ubrań na większą skalę o standardowych wymiarach. Mimo to każdy z nas spotkał się z sytuacją, kiedy w  dwóch różnych sklepach przymierzamy bluzki w innych rozmiarach a były one tak samo dopasowane. Poznaj rodzaje manekinów krawieckich i dowiedz się, z czego to wynika.

Manekiny krawiecki w pracowniach
Manekiny krawieckie w pracowni wykorzystywane są do tworzenia ubrań w standardowej rozmiarówce lub też pod konkretne zamówienie. W zależności od potrzeb możemy dobrać różnego rodzaju modele. Dużą popularnością cieszą się manekiny na chromowanej nodze, które są doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych wnętrz. Producenci oferują również manekiny na drewnianych podstawach. Dostępne modele możemy także podzielić ze względu na płeć. Producenci oferują manekiny damskie, męskie oraz dziecięce. Różnica jest w przypadku modeli kobiecych. W tym wypadku dostępne są dodatkowo manekiny przeznaczone do tworzenia ubrań dla pań będących w ciąży. Podobna sytuacja występuje w przypadku modeli dziecięcych. Tutaj spotkamy podział na manekiny niemowlęce oraz te przeznaczone dla starszych maluchów.
 

Zalety modeli regulowanych
Dużą popularnością wśród manekinów cieszą się te dające możliwość regulacji. Doskonale sprawdzają się one w przypadku indywidualnych zamówień. Należy jednak pamiętać, że manekiny krawieckie regulowane nie dadzą możliwości dopasowanie w 100% do sylwetki klienta. Pozwalają one jednak na stworzenie dużo lepszej bazy. W przypadku manekinów regulowanych krawcowa uzupełnia je o dodatkowe poduszki, które pozwalają na uzyskanie pożądanych wymiarów sylwetki. Jeżeli baza jest bardziej zbliżona do proporcji klienta, zdecydowanie ułatwia to dobranie wszystkich elementów i stworzenie wymaganego modelu co zdecydowanie skraca czas pracy, zmniejszając liczbę poprawek. Modele standardowe są więc najczęściej wykorzystywane przy szyciu masowym, natomiast regulowane zdecydowanie ułatwiają pracę w przypadku zamówień indywidualnych.

Manekiny idealnie dopasowane
Krawcowa, której zależy na idealnym odwzorowaniu ubrania do sylwetki klienta, najczęściej korzysta z możliwości, jaką jest wykonanie odlewu. Nie wymaga to zbytnich nakładów finansowych, a mamy tutaj gwarancję zachowania wszystkich proporcji i wymiarów. Tego typu rozwiązania są jednak stosowane niezwykle rzadko przy standardowych zamówienia. Zdecydowanie częściej wykorzystuje się je w przypadku realizacji zleceń ekskluzywnych dla klientów, którzy nie mają czasu przyjeżdżać na poprawki i są skłonni zapłacić więcej za ubranie idealnie dopasowane.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.