Wiadomości z Żor

Jakie umiejętności zdobywa się na kursie na event managera?

  • Dodano: 2024-07-10 17:00

Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie. Od pewnego czasu wzrasta zapotrzebowanie na usługi profesjonalnego event managera. Wspomniany zawód wymaga kreatywności i doskonałych zdolności organizacyjnych. Jeśli nimi dysponujesz, zapisz się na kurs, który poszerzy i usystematyzuje Twoją wiedzę. Podczas szkolenia poznasz też praktyczne rozwiązania najczęściej spotykanych problemów i dowiesz się, jak na nie reagować. Po jego zakończeniu możesz założyć własną działalność, znaleźć pracę w agencji, instytucji publicznej lub korporacji. Jakie umiejętności zdobywa się na kursie na event managera?

Briefing

Nie da się zorganizować dobrej imprezy, nie znając oczekiwań i celów klienta. Twoja kreatywność stanowi cenny atut, ale należy też uwzględnić budżet i potrzeby zleceniodawcy. Pozwala na to otwarta i asertywna komunikacja. Profesjonalny briefing stanowi podstawę udanej współpracy, gdyż dzięki niemu unikniesz potencjalnych niedomówień. Osoby empatyczne potrafią postawić się na miejscu klienta, dzięki czemu rozumieją, jak ważne są dla niego pewne założenia. Im więcej dowiesz się nt. oczekiwań zleceniodawcy, tym lepiej na nie odpowiesz, tworząc koncepcję kreatywną.

Koncepcja kreatywna wydarzenia

Dobry briefing stanowi bazę, na której opracowuje się scenariusz wydarzenia. Na tym etapie warto skorzystać z własnej pomysłowości. Impreza powinna wyróżniać się na tle konkurencji i zapewnić zgromadzonym gościom moc niezapomnianych wrażeń. Dzięki temu jeszcze długo po jej zakończeniu pozostanie gorącym tematem w branży. Przy tworzeniu koncepcji kreatywnej, musisz mieć na uwadze cele klienta i zmieścić się w jego budżecie.

Przygotowanie kosztorysu

Opracowując scenariusz, warto spisywać koszty poszczególnych rozwiązań, np. wynajęcia sali, zatrudnienia konferansjera, zamówienia cateringu itp. W oparciu o zebrane dane przygotowuje się kosztorys. 20% budżetu klienta trzeba zamrozić na nieprzewidziane wydatki, które niemal zawsze się zdarzają. 

Przedstawienie scenariusza imprezy i kosztorysu

Event manager musi przedstawić zleceniodawcy koncepcję kreatywną w atrakcyjny sposób, wyjaśniając, w jaki sposób pomoże zrealizować przyjęte przez niego cele. Ponadto na tym etapie klient powinien poznać kosztorys wydarzenia. Jeśli scenariusz i wycena imprezy spotkają się z jego akceptacją, strony zawierają umowę. Dokument musi w równym stopniu zabezpieczać interesy zleceniodawcy i zleceniobiorcy, jednocześnie pozostawiając jak najmniej miejsca na niedomówienia.

Organizacja wydarzenia i współpraca z podwykonawcami

Gdy umowa zostanie zawarta, event manager wynajmuje salę, zamawia catering i zatrudnia konferansjera. Następnie nadzoruje pracę swoich podwykonawców i reaguje, gdy świadczone usługi nie pozostają zgodne z wcześniejszymi ustaleniami. Z każdą firmą zewnętrzną warto zawrzeć odrębną umowę, aby zabezpieczyć się na wypadek niewywiązania się przez nią z podjętych zobowiązań.

Rozliczenie eventu

W trakcie wydarzenia organizator imprezy często musi wykazać się dużą elastycznością w reagowaniu na nieprzewidziane okoliczności. Gdy event dobiegnie końca, trzeba go rozliczyć, przedstawiając klientowi wszystkie faktury i rachunki. Osoby, które skrupulatnie je zbierają, mają ułatwione zadanie.

Jeśli pragniesz organizować imprezy, zapisz się na kurs na event managera, który pomoże Ci zdobyć wszystkie potrzebne umiejętności. Szkolenie poprowadzi praktyk z wieloletnim doświadczeniem w branży, który udzieli Ci przydatnych wskazówek.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.