Wiadomości z Żor

Jak zostać pilotem wycieczek?

  • Dodano: 2019-06-17 15:00

Amatorzy szeroko pojętej turystyki świetnie odnajdą się w roli pilota wycieczek. Warto związać zawodową przyszłość z pracą w tym zawodzie, ponieważ może ona iść w parze z wysokim wynagrodzeniem.

Kto może zostać pilotem wycieczek?

Jeśli chcemy się przekonać, jakie są kluczowe wymagania związane z omawianym stanowiskiem, wystarczy przejrzeć najnowsze oferty pracy. W Internecie znajdziemy wiele atrakcyjnych propozycji zawodowych dla potencjalnych pilotów wycieczek. Poszukiwane są przede wszystkim osoby, które zdały egzamin zawodowy na to stanowisko. W tej pracy ważne jest odbycie przynajmniej podstawowego szkolenia, aby jak najlepiej przygotować się na kontakt z turystami. Na tym stanowisku doskonale sprawdzą się absolwenci wyższych uczelni, którzy dodatkowo mogą pochwalić się szeroką wiedzą z zakresu historii, kultury lub geografii. Pilot wycieczek musi być w ciągłym ruchu, dlatego najlepiej odnajdą się w tym zawodzie osoby o dobrej sprawności fizycznej, ponadto ważne, aby ich stan zdrowia pozwalał na wielogodzinne oprowadzanie turystów.

Czym zajmuje się pilot wycieczek?

Osoby na tym stanowisku najczęściej znajdują zatrudnienie w biurze turystycznym lub w firmach zajmujących się organizacją konkretnych imprez i wycieczek turystycznych. Głównym zadaniem jest dbanie o zrealizowanie ustalonego programu wycieczki. Ważna będzie też umiejętność dopasowania się do bieżących okoliczności. Pilot wycieczek musi mieć opracowany alternatywny plan, jeśli z przyczyn losowych nie zrealizuje konkretnego punktu programu. Priorytetem powinno być dla niego bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Pilot wycieczki jest przygotowany na bezpośredni kontakt z turystami i dokładnie odpowiada na zadawane przez nich pytania. Niekiedy jego obowiązki ograniczają się do bezpiecznego przewiezienia uczestników wyprawy w określone miejsce - do hotelu, muzeum, galerii czy kina.

Pilot wycieczek dba o dobrą organizację imprez czy wyjazdów turystycznych. Z myślą o stałej pracy powinien nawiązać współpracę z biurem turystycznym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.