Wiadomości z Żor

Jak wybrać kartę kredytową? Podpowiedzi

  • Dodano: 2019-12-10 12:15

Karta kredytowa to użyteczne narzędzie finansowe: nie tylko pomaga sfinansować dodatkowe zakupy! Przy jej pomocy możemy nieco zaoszczędzić, a nawet zyskać dodatkowe profity, wykorzystując różnego rodzaju promocje. Zastanawiasz się nad skorzystaniem z możliwości, jakie daje Ci karta, ale nie wiesz, którą wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Zaufane źródło – wybierz bank z jasnymi zasadami

Przy wyborze odpowiedniej karty kredytowej najważniejsze są przejrzyste zasady korzystania z niej. Wybierz taki bank, który nie ukrywa dodatkowych kosztów za skomplikowanymi sformułowaniami i nie dodaje dodatkowych zapisów drobnym druczkiem. Biorąc pod uwagę różnego rodzaju opinie użytkowników w sieci, na tle innych z pewnością wyróżnia się Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Jego klienci chwalą sobie przede wszystkim prostotę komunikacji dotyczących ofert i atrakcyjne produkty. Jak na bank specjalizujący się w pożyczaniu pieniędzy, ma on w swojej ofercie szeroki wybór kart kredytowych. Tak, aby każdy, nawet najbardziej wybredny konsument znalazł spośród nich tą najlepszą dla siebie.

Do jakich celów karta?

Kiedy już zdecydujesz się na wybór odpowiedniego banku, zastanów się dobrze, do jakich celów zamierzasz używać swojej karty kredytowej. Czy chcesz przy jej pomocy oszczędzać, pokrywając bieżące wydatki przy jej pomocy? A może potrzebujesz dodatkowego kredytu na paliwo? Chcesz sfinansować w ten sposób remont mieszkania, czy zakup dodatkowego sprzętu? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania i szukać karty, która zapewni nam dodatkowe profity za wydawanie pieniędzy na określony cel.

Sprawdź terminy i wszystkie możliwości spłaty

Zastanów się też, jak szybko zamierzasz spłacić kartę – na ogół banki dają na to około miesiąca, jednak w zależności od oferty konkretnej karty – ten czas może ulec wydłużeniu. Zorientuj się, czy w wariancie karty, którą masz zamiar wybrać, istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty. To przydatna opcja, zwłaszcza w przypadku wydatków takich jak remont, kiedy kwota planowanych zakupów może ulec zmianie. Jeżeli zorientujesz się, że wydana suma znacznie przekroczyła możliwości Twojego domowego budżetu, a bank będzie dawał opcje rozłożenia płatności na raty – bez problemu spłacisz cała należność.

Zwróć uwagę na promocje

Przy wyborze karty kredytowej warto również zwracać uwagę na promocje jakie towarzyszą każdemu produktowi. Zwrot kosztów za paliwo, promocje w sklepach budowlanych, czy z elektroniką pozwolą na uzyskanie dodatkowych benefitów w trakcie korzystania z karty. Wybieraj takie rozwiązania, dzięki którym zaoszczędzisz dodatkową gotówkę i jak najlepiej wykorzystasz pożyczone pieniądze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.