Wiadomości z Żor

Jak uczyć się matematyki w dorosłym wieku

  • Dodano: 2020-03-18 10:30

Dla wielu osób samo wspomnienie lekcji matematyki w szkole przyprawia o ból głowy i dreszcze. Skomplikowane symbole, trudne do zapamiętania zasady, zawiłe równania, niezrozumiałe wykresy powodowały u większości uczniów mnóstwo zarwanych nocy i stresu przed zajęciami. Według naukowców nauka matematyka jest dla niektórych na tyle stresująca, że może wywołać dużą traumę i zaburzenia psychiczne. To bardzo smutne, jak lekcje matematyki postrzegane są przez większość uczniów, gdyż sama matematyka jest niezwykle przyjemna, interesująca i przede wszystkim przydatna. Pewnie mnóstwo Twoich kolegów i koleżanek narzekało, że lekcje matematyki są stratą czasu, bo przecież nie przyda Ci się ona w dorosłym życiu.

Teraz, kiedy jesteś już dorosłą osobą, wiesz, że była to nieprawda i matematyka przydaje się w niemal każdym aspekcie życia. Jeśli należałeś do tego szerokiego grona osób, które nie przepadały za matematyką i niestety nie nauczyłeś się wszystkiego, co próbował przekazać Ci nauczyciel, mamy dla Ciebie rozwiązanie. W dzisiejszym artykule opowiemy Ci o tym, jak się uczyć matematyki w dorosłym wieku.

Korepetycje online

Myślisz, że tylko uczniowie i studenci korzystają z korepetycji? Nie bardziej mylnego. Jeśli tylko masz chęć poszerzenia swojej wiedzy, niezależnie w jakiej dziedzinie – powinieneś coś z tym zrobić. Serwis BUKI łączy korepetytorów z osobami, które chcą się uczyć i potrzebują w tym pomocy. Odwiedź stronę BUKI, sprawdź zakładkę „korepetycje matematyka” i wybierz swojego korepetytora. Następnie wspólnie omówicie plan nauki, godziny lekcji i gotowe. Nic prostszego!

Korzystaj ze źródeł dostępnych w internecie

Jeśli myślisz, że niepotrzebna Ci jest pomoc korepetytora, spróbuj samodzielnej nauki. Jak uczyć się matematyki samodzielnie? W internecie znajdziesz szereg materiałów, które pomogą Ci przygotować się od strony teoretycznej oraz mnóstwo ćwiczeń, które pomogą Ci przetestować i sprawdzić w praktyce to, czego się nauczyłeś. Jeśli podczas nauki napotkasz problem z jakimś zagadnieniem, wtedy możesz skorzystać z pomocy korepetytora. W serwisie BUKI masz możliwość umówienia się na jedną lekcję z nauczycielem lub ustalenia całego planu nauczania i regularnego odbywania lekcji. Wszystko zależy od Ciebie. Jeśli w dalszym ciągu uważasz, że wolisz radzić sobie sam, w serwisie YouTube znajdziesz mnóstwo filmów, gdzie specjaliści wyjaśniają różne zagadnienia matematyczne. Możliwe, że będzie to dla Ciebie pomocne.

Książki i książko-kursy matematyczne

Jak zrozumieć matematykę? Poznaj jej podstawy. Świetnym pomysłem, który Ci to umożliwi będzie zakup książki opowiadającej o podstawowych zagadnieniach matematycznych i tym, jak powstały. Kiedy już opanujesz podstawy tej dziedziny nauki, o wiele przyjemniej i łatwiej będzie Ci poszerzać wiedzę. Myślisz, że znasz już wszystkie podstawy matematyki, bo przecież uczyłeś się ich w szkole? Co, jeśli coś Cię ominęło? Nawet mała z pozoru błahostka pominięta w przeszłości może mieć duży wpływ na to, co dzisiaj sprawia Ci problem. Jak nauczyć się matematyki? Wróć do podstaw i stopniowo powiększaj zakres wiedzy. Kurso-książki to bardzo przyjemny sposób na naukę teorii i jednocześnie testowanie jej w praktyce poprzez wykonywanie ćwiczeń. Kurso-książki z matematyki znajdziesz w większości księgarni stacjonarnych i internetowych. Nie kosztują wiele, a na pewno pomogą Ci w nauce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.