Wiadomości z Żor

Czym się kierować przy wyborze notebooka?

  • Dodano: 2020-02-19 14:00

Zakup odpowiedniego notebooka wcale nie jest zadaniem tak łatwym, jakby mogło się wydawać. Dla laika to w końcu zwykły laptop, taki sam jak każdy, bo przecież ma klawiaturę, mysz i ekran. Czego potrzeba więcej, prawda? W gruncie jednak rzeczy nie to, jak on wygląda ma zasadnicze znaczenie, ale to, co znajduje się w jego wnętrzu, a to już nie taka prosta sprawa. Patrząc na notebooki, warto skorzystać z pomocy fachowców, dzięki którym uda nam się dobrać do siebie taki sprzęt, który idealnie będzie służył nam w swoich zadaniach. Na co więc należy zwrócić uwagę? Jakie kwestie są istotne, aby wybrać najlepszy laptop? Mamy nadzieję, iż ten artykuł okaże się być na tyle przydatny, by przy wyborze sprzętu być w pełni zadowolonym z dokonanego wyboru.

Każdy laptop tak naprawdę ma inne przeznaczenie. W zależności od tego, w jakim celu go kupujemy, taki też model musimy kupić, by w pełni dostosować go do naszych potrzeb, oczekiwań i możliwości. Jesteśmy przekonani o tym, że z pomocą specjalisty, na pewno wybierzemy dla siebie najlepsze z możliwych rozwiązanie.

Zastosowanie notebooka

Inne notebooki vobis.pl będą nam potrzebne do pracy, by móc obsługiwać pocztę, tworzyć pisma, czy wykonywać przelewy, inne laptopy okażą się być niezawodne do gier, a jeszcze inne do słuchania muzyki, oglądania filmów i do codziennego ich użytku. W zależności więc od samego przeznaczenia, taki typ laptopów możemy dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań. To sprawi, że lista znacząco się skróci, a my będziemy mieli zdecydowanie mniejszy już wybór, który model okaże się być tym trafionym w dziesiątkę.

Różnorodne laptopy i ich parametry

Wszystkie laptopy, w zależności od tego, do jakich typów należą charakteryzują się różnorodnymi parametrami i tak naprawdę na ich podstawie możemy określić, który właśnie dla nas okaże się być dobrym wyborem. Jedną z opcji są laptopy konsumencie, inaczej zwane multimedialnymi. Są one doskonałe do przeglądania Internetu, do oglądania filmów, czy do korzystania z pakietu biurowego. Takie notebooki to proste urządzenia, które mają ekran o przekątnej 15,6 cali, niezbędny zestaw złączy, a do tego podstawowe podzespoły, dzięki którym uzyskamy te podstawowe funkcje, jakie na pewno spełnią nasze oczekiwania. Nie są one zbyt wydajne, ale mają długi czas pracy baterii i atrakcyjną cenę. Kupimy je już od 1500 zł, w przypadku tych nieco lepszych za 3000 - 4000 złotych.

Jeśli ten podstawowy sprzęt nie spełnia jednak naszych oczekiwań, to możemy rozejrzeć się za nieco lepszą opcją, a więc zwrócić uwagę na notebooki biznesowe, hybrydowe i konwertowane. Na takie laptopy zazwyczaj stawiają osoby, które potrzebują bardzo dobrej jakości sprzętu do pracy. Ma on większą wytrzymałość, jak również i dłuższy czas pracy baterii. Jest poręczny, stosunkowo lekki i idealny, by sprawdzał się w domu, w biurze, jak również i w podróży. Takie laptopy mają zazwyczaj 13 - 14 cali, matowy ekran, wiele złączy i bardzo wygodną klawiaturę. Są one zdecydowanie droższe, ale jeśli chcemy dobry sprzęt, ta cena jest warta tego właśnie produktu. Jeśli chodzi o laptopy konwertowalne i hybrydowe, te mają podobne właściwości, ale można wykorzystywać je również w formie tabletu lub prezentacji, bo mają one matrycę obsługiwaną dotykowo.

Laptopy dla fanów gier

Jeśli w grę wchodzą laptopy, które używane są przez graczy, tutaj należy zwrócić uwagę na zupełnie inne kwestie. Oczywiście dużo lepszym jest komputer stacjonarny, ale jeśli szukamy do niego dobrej alternatywy, to na pewno taką otrzymamy. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na wysoką wydajność, szybki czas reakcji ekranu, czy dodatkowe usprawnienia. Dobrze, aby klawiatura była podświetlana i niezwykle wygodna, ekran nawet 17,3 calowy i wydajne podzespoły. Jeśli chodzi o cenę, tutaj dla dobrego sprzętu trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Skoro rozrywka ma być na wysokim poziomie, to chyba warto, prawda?

Elementy, na jakie należy zwrócić uwagę

Jeśli dokonujemy zakupu laptopa, to na pewno należy zwrócić uwagę, oprócz samego jego przeznaczenia na kilka ważnych elementów, które będą znacząco wpływały na jakość naszej pracy na danym sprzęcie. Należy przede wszystkim dobrać odpowiednią wielkość ekranu, jak również i rozdzielczość matrycy. W podróży sprawdzi się mały rozmiar, do grania na przykład duży. Dobrze jest więc go dopasować do swoich potrzeb. Istotną rolę odgrywa sam procesor, który jest sercem komputera i od niego zależy tak naprawdę wydajność urządzenia. Istotne znaczenie ma także karta graficzna, pamięć RAM, czy wybór odpowiedniego dysku twardego, w tym na przykład HDD, SSD, czy na przykład Optane. Bardzo duże znaczenie ma oczywiście sama bateria, obudowa, odpowiednie złącza, czy wybór notebooka z systemem operacyjnym lub bez.

Każdy element ma tak naprawdę znaczenie i aby notebooki spełniały swoje zadania, muszą być odpowiednio dopasowane do potrzeb ich właścicieli. To stanowi element nadrzędny i na tym właśnie należy w pełni się skupić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.