Wiadomości z Żor

6 wskazówek, jak przedłużyć trwałość kwiatów ciętych

  • Dodano: 2023-07-25 11:00, aktualizacja: 2023-08-02 12:22

Każdy chce, aby prezent lub zakupiony bukiet kwiatów przetrwał jak najdłużej i cieszył oko swoją witalnością i pięknem. Jednak, podobnie jak wszystkie żywe rośliny, kwiaty cięte wymagają specjalnej pielęgnacji. Sama zmiana wody nie wystarczy - aby upewnić się, że Twoja kompozycja zachowa swoje żywe odcienie tak długo, jak to możliwe, skorzystaj z naszych wskazówek dotyczących pielęgnacji bukietów. Warszawa to świetne miasto, jeśli chodzi o dostawę kwiatów. Na przykład dzięki Flowwow łatwo jest zamówić świeże, pachnące kwiaty w Warszawie w atrakcyjnych cenach.

 

Tniemy wszystko, czego nie potrzebujesz!

Pierwszym krokiem po otrzymaniu upragnionego bukietu jest usunięcie niechcianych liści i kwiatostanów. Wszystko, co już zwiędło lub zgniło, powinno zostać usunięte przed włożeniem kwiatów do wazonu. Ważne jest również, aby usunąć wszelkie liście, które znajdują się poniżej poziomu wody, w przeciwnym razie będą one służyć jako pokarm dla bakterii, przyspieszając więdnięcie.

Kwiaty również potrzebują ciepłej kąpieli!

Przypomnij sobie, jak dobrze czujesz się po gorącym prysznicu! Kwiaty również lubią ciepłą wodę i otwierają się w całej okazałości znacznie szybciej, jeśli umieścisz je w pojemniku z ciepłą lub lekko gorącą wodą. Należy pamiętać, że ta metoda jest odpowiednia tylko dla pąków, które jeszcze się nie otworzyły lub już lekko zwiędły.

Dlaczego kwiaty cięte więdną? Z powodu niewłaściwej higieny!

W wielu przypadkach przyczyną krótkiej żywotności nawet najbardziej wytrzymałego bukietu jest niewłaściwa higiena, która powoduje rozwój szkodliwych bakterii. Aby zachować świeżość kwiatów przez długi czas, należy dobrze wypłukać wazon przed użyciem i wymieniać wodę co najmniej raz na dwa dni. Przycinanie łodyg również pomaga kontrolować bakterie.

O czym nie powinniśmy zapominać? O regularności!

Konsekwencja w pielęgnacji to jedna z najważniejszych zasad dbania o kwiaty cięte. Postaraj się wygospodarować czas na pielęgnację bukietu co dwa do trzech dni, aby pomóc roślinom zachować świeżość.

Zwracaj uwagę na temperaturę!

Ważnym szczegółem, który jest często pomijany, jest temperatura otoczenia. Kwiaty cięte są dość wybredne, jeśli chodzi o temperaturę i więdną znacznie szybciej w pobliżu źródła ciepła lub w bezpośrednim świetle słonecznym. Idealna temperatura to lekko chłodna, około +18 stopni.

Nie zapomnij o wymianie wody!

Nasza ostatnia rada brzmi: podlewaj, podlewaj i jeszcze raz podlewaj! To właśnie z cieczy kwiaty czerpią wszystkie składniki odżywcze; jeśli woda jest wymieniana rzadko, bukiet po prostu nie ma skąd czerpać potrzebnej mu energii. Aby uzyskać maksymalny efekt, dodaj do wody mieszankę składników odżywczych.

 

 

FAQ:

W jakiej wodzie najlepiej trzymać kwiaty?

Kwiaty cięte preferują wodę o temperaturze pokojowej. Dobrym pomysłem jest pozostawienie wody na kilka dni przed wlaniem jej do wazonu.

Jak długo wytrzymają kwiaty cięte?

Przy odrobinie uwagi Twój bukiet zaskoczy Cię swoją witalnością przez około 5 do 7 dni. Rekordzistą wśród kwiatów ciętych jest chryzantema, która zachowuje swój niesamowity wygląd do 3 tygodni. 

Czy kwiaty cięte potrzebują światła?

Tak, kwiaty cięte nadal potrzebują światła, ale musi być ono rozproszone. Nigdy nie zostawiaj bukietu kwiatów w bezpośrednim świetle słonecznym.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • Suzzi

    Ostatnio dostałam z poczty kwiatowej piękny bukiet i one same w sobie bardzo długo stały. Tylko wodę zmieniałam regularnie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.