Wiadomości z Żor

Zostaw samochód przed domem i jedź za darmo autobusem

  • Dodano: 2020-09-21 07:00, aktualizacja: 2020-09-21 08:19

We wtorek, 22 września świętujemy Dzień Bez Samochodu, obchodzony w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tego dnia pasażerowie mogą podróżować za darmo wszystkimi liniami MZK... o ile przesiądą się ze swojego auta do autobusu.

Dzień bez Samochodu obchodzony jest w Polsce od 2002 roku, pod patronatem Ministerstwa Środowiska

Celem obchodów jest promowanie ekologicznych środków transportu oraz uświadamianie społeczeństwa o negatywnych skutkach nadmiernego korzystania z samochodów. Organizacje ekologiczne, samorządy oraz przedsiębiorstwa komunikacji publicznej zachęcają, by w tym dniu skorzystać z alternatywnych metod transportu, np. komunikacji miejskiej.

Warto przypomnieć, że od 2014 roku w Żorach na co dzień można za darmo jeździć autobusami Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej. Z okazji Dnia Bez Samochodu we wtorek, 22 września za darmo będzie można też pojechać autobusem MZK. Zasada jest prosta: za darmo jedzie osoba, która posiada przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument tożsamości. W ten sposób można ustalić, czy samochód zarejestrowany jest na osobę korzystającą z bezpłatnych przejazdów. Jeden dowód rejestracyjny będzie uprawniać do darmowego przejazdu jedną osobę. Pasażer może być współwłaścicielem pojazdu.

Co ważne, kierowcy mogą podróżować za darmo cały dzień, wszystkimi liniami MZK.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.