Wiadomości z Żor

Żorzanka Dominika Pierzchała odkryciem sezonu w siatkarskiej TAURON Lidze!

  • Dodano: 2023-05-24 10:30, aktualizacja: 2023-05-24 12:04

Ogromny sukces młodej siatkarki z Żor! Podczas uroczystej Gali Polskiej Ligi Siatkówki 2023 Dominika Pierzchała otrzymała nagrodę dla Odkrycia Sezonu 2022/23 Tauron Ligi.

Sukces 20-letniej siatkarki z Żor

20-letnia środkowa zespołu BKS Bostik Bielsko-Biała swoją sportową karierę zaczynała w Żorach. Zaczynała od koszykówki, ale od gimnazjum grała już w siatkówkę dla MUKS SARI Żory. Później została zawodniczką MKS SMS Kalisz. Ze wszystkich młodzieżowych turniejów wracała z nagrodami dla najlepszej środkowej. Od kilku lat za swoją doskonałą postawę otrzymuje stypendium sportowe Prezydenta Miasta Żory.

Przed sezonem 2021/2022 Dominika Pierzchała trafiła z SMS PZPS Szczyrk do BKS-u Bostik Bielsko-Białą. Miała być zmienniczką, ale urazu doznała jedna z jej koleżanek i 19-latka dostała szansę i doskonale ją wykorzystała, imponując przede wszystkim grą w bloku.

W zakończonym niedawno sezonie była już jedną z najważniejszych zawodniczek zespołu z Bielska-Białej. Wrażenie zrobiła przede wszystkim jej gra w bloku, którą zdobyła 79 punktów, czyli średnio trzy na mecz. Dobrze prezentowała się także w ataku. M.in. dzięki dobrej grze żorzanki podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka od początku sezonu były w czołówce tabeli. Ostatecznie w spotkaniach o brąz musiały uznać wyższość Grot Budowlanych Łódź i zakończyły sezon na 4 miejscu. Kolejnym wielkim sukcesem Dominiki Pierzchały jest otrzymane niedawno powołanie do Reprezentacji Polski seniorek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również