Wiadomości z Żor

Żory: Walka o życie Adama Okoniewskiego. Potrzeba ponad 230 tys. złotych

 • Dodano: 2019-04-11 09:15

68-letni Adam Okoniewski z Żor walczy ze wznową nowotworu prostaty. Na leczenie raka potrzeba ponad 230 tysięcy, a czas ucieka – 15 kwietnia żorzanin musi znaleźć się w Niemczech, by walczyć o swoje życie. Pomóżmy!

O walce Adama Okoniewskiego z rakiem prostaty pisaliśmy już w ubiegłym roku. Dwa lata wcześniej postawiono straszną diagnozę - rak prostaty o najwyższym stopniu złośliwości i przerzuty na węzły chłonne. Lekarze zaproponowali hormonoterapię, bo w takim stadium w Polsce nie można już było operować. W 2018 roku udało się uzbierać sumę ponad 68 tys. złotych na wyjazd do Niemiec. Niestety, doszło do wznowy. 

Byłem pewien, że wszystko, co najgorsze jest już za mną, bo czy może być coś gorszego niż wiadomość o nowotworze? Wiedziałem, że muszę podjąć walkę, że to jeszcze nie czas, by się żegnać. Znalazłem klinikę w Niemczech, która podjęła się leczenia, a ja wierzyłem, że rak zniknie z życia mojego i mojej rodziny. Było to możliwe dzięki Waszej pomocy. Niestety – nowotwór wrócił, a mi ponownie przyszło z nim walczyć, by nadal móc być dziadkiem dla moich wnuków. Muszę wyrwać rakowi jeszcze kilka cennych lat. Proszę, pomóż mi jeszcze raz uciec przed śmiercią... Już 15 kwietnia muszę znaleźć się w Niemczech! – apeluje pan Adam.

Adam Okoniewski jest ojcem dwójki dzieci i dziadkiem pięciorga wnucząt. Jak sam przyznaje, byłby najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, gdyby nie nowotwór, z którym walczy już od trzech lat. Dzięki pomocy żorzan i nie tylko, w marcu 2018 roku pan Adam przeszedł operację w klinice w Niemczech. Udało się usunąć guza i nacieki. Jednak wyniki badań z końca stycznia mówią jasno – wznowa! 

Pomoc znaleźliśmy w Klinice Vorreiter Clinic w Niemczech. Po konsultacji z tamtejszym lekarzem otrzymałem propozycję leczenia komplementarnego. Podczas pierwszej konsultacji – 15 kwietnia – zapadnie decyzja, czy będzie wdrożone leczenie protonoterapią. To dla mnie ostatnia szansa, dlatego tak bardzo zależy mi, by tam jechać – tłumaczy pan Adam.

To ostatnia szansa Adam Okoniewskiego na wyścig z rakiem i przedłużenie życia o kilka, a może kilkanaście lat. Niestety, koszt terapii to ponad 230 tys. złotych, a do końca zbiórki zostało raptem kilka dni! 

Jak można pomóc? Darowiznę w dowolnej kwocie wystarczy wpłacić na konto zbiórkowe [LINK] utworzone w serwisie siepomaga.pl.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Agnieszka córka Pana Adama

  KOCHANI JESTEM CÓRKĄ PANA ADAMA BLAGAM WAS POMÓŻCIE NAM JEDYNIE NA WAS MOZEMY LICZYC JAK ZA PIERWSZYM RAZEM.KAZDA ZŁOTÓWKA SIE LICZY. NIECH JAZDY Z WAS KTO MOZE UDOSTEPNI NASZ APEL NA SWOICH KONTACH RAZEM WIELKA MAMY MOC. PROSZE NIE BADZCIE OBOJETNI POKARZMY ZE ZYCIE STARSZYCH JEST TAK SAMO WAŻNE JAK DZIECI I MŁODSZYCH.DZIEKUJE ZA WSZYSTKO Z CAŁEGO SERCA WSZYSTKIM A W SZCZEGOLNOSCI PORTALOWI ZORY.com.pl.Bóg zapłać!

  • Agnieszka córka Pana Adama
   2019-04-11 09:55
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Baca

  Co by się nam darzyło copke chyli Baca

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.