Wiadomości z Żor

Żory: Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

  • Dodano: 2019-12-23 11:30

Śledczy z Żor wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w minioną sobotę na ulicy Okrężnej, w rejonie osiedla Sikorskiego.

Na przejściu dla pieszych potrącone zostało starsze małżeństwo. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń 74-letni mężczyzna zmarł, a jego 65-letnia żona w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło po 16.00 na przejściu dla pieszych, na wysokości kościoła na osiedlu Sikorskiego. Jak wstępnie ustalili policjanci, 42-letni mieszkaniec Żor, kierujący peugeotem, potrącił przechodzące przez pasy małżeństwo. Pomimo reanimacji prowadzonej przez zespół pogotowia ratunkowego, 74-letni mężczyzna zmarł. Jego żona w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Obecny w trakcie oględzin na miejscu zdarzenia prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok mężczyzny. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy i, jak tłumaczył, nie widział osób przechodzących przez przejście.

Policjanci apelują o ostrożność za kierownicą. Bądźcie rozsądni, zdejmijcie nogę z gazu i zwracajcie uwagę na innych uczestników ruchu drogowego, szczególnie zbliżając się do przejść dla pieszych. Pamiętajcie, że na każdego z nas czeka ktoś bliski!

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • zdzichu

    qrwa,niech piesi też uważają bo nieraz wchodzą na pasy jak święte krowy,zawsze się obwinia kierowców ,nieraz nie słusznie,nowe przepisy w niczym nie pomogą,nie patrzą piesi bo ich prawo wejść na pasy zawsze i wszędzie a potem rozpacz !!! z autem nie wygrasz a kierowcy trudno też wyhamować naraz

  • Aga

    Pieszy powinien uważać tak jak kierowca powinien zdjąć nogę z gazu dojeżdżając do przejścia dla pieszych.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.