Wiadomości z Żor

Żory: Przekroczył prędkość o 58 km/h. Mężczyzna otrzymał 13 punktów karnych!

  • Dodano: 2024-04-04 09:15

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Żorach zatrzymali do kontroli 28-letniego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h. Poza grzywną w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi kierujący pożegnał się uprawnieniami na 3 miesiące. Pamiętajmy, że prędkość mocno determinuje skutki zdarzeń drogowych.

Nieodpowiedzialny kierowca w Żorach

Policjanci z żorskiej drogówki każdego dnia zatrzymują kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Kontrolują prędkość pojazdów, ich stan techniczny, a także uprawnienia i trzeźwość kierowców. Wszystko po to, by maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

29 marca, w Wielki Piątek na ulicy Okrężnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego kierowcę, który jechał hondą z prędkością 108 km/h, w miejscu, gdzie prędkość ograniczona jest do 50 km/h.

Na mieszkańca powiatu pszczyńskiego mundurowi nałożyli mandat karny w kwocie 1500 złotych oraz 13 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mężczyzna utracił też prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość stanowi jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w których giną ludzie. Dlatego też kierowcy, lekceważący obowiązujące przepisy, nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również